DEBIUTANCKI ALBUM DUETU BUDYŃ/PIKULA

14 lutego 2020 nakładem Mystic Production ukaże się pierwsza płyta duetu Budyń/Pikula pod tytułem “Śpiewy Zastolne”. Dziś artyści zaprezentowali pierwszy singiel, pochodzący z płyty utwór „Dobro”, którego można posłuchać pod tym linkiem:

Kto choć raz spotkał Budynia – sceniczne alter-ego Jacka Szymkiewicza znanego z formacji „Pogodno” i „Babu Król”, ten wie, że jest to artysta dynamiczny i nieprzewidywalny. Znany jako wokalista, autor muzyki i błyskotliwych tekstów, król polskiej alternatywy, w swoim nowym projekcie daje się poznać jako charyzmatyczny poeta codzienności. Do współpracy zaprasza kompozytora Sebastiana Pikulę – multiinstrumentalistę odpowiedzialnego za brzmienie i wirtuozerską lekkość zespołu „Miąższ” oraz badacza polskiej muzyki tradycyjnej. Panowie łączą siły w duecie, w efekcie tworząc materiał świeży i intrygujący.

„Śpiewy Zastolne” to płyta ekscentryczna, dowcipna, pełna czułości i muzycznej kokieterii. Budyń umiejętnie łączy ciężki kaliber własnych doświadczeń z intymnością poezji śpiewanej. Jego wiersze opowiadają historie o złamanych sercach i pomyłkach związanych z życiowymi wyborami. Ubrane w muzykę Pikuli nabierają szlachetnego minimalizmu dopieszczonego partią skrzypiec czy basem z fisharmonii.

Na płycie gościnnie wystąpiła wrocławska wokalistka Adrianna Styrcz, która swą oryginalną barwą głosu wzbogaciła wokale Budynia. Inni goście to: Jan Czaja (wiolonczela), Antoni Gralak (trąbka), Bartek Woźniak (baraban) i Krzysztof Zalewski (głosy).

„Śpiewy Zastolne” zrodziły się w procesie muzykowania w domowym zaciszu w połowie 2019 roku. W ramach promocji albumu w marcu i kwietniu 2020 Budyń i Pikula w towarzystwie Panny Adrianny Styrcz wyruszą w trasę koncertową po prywatnych mieszkaniach Polek i Polaków. Informacje o koncertach dostępne będą pod adresem: https://www.facebook.com/BudynSupersam/

Szczegółowa lista utworów na płycie:

  1. Dobro
  2. Ex
  3. Lis
  4. Macasz (Mistrz Poniewieracz)
  5. O jedno zdanie za dużo
  6. Schowaj mnie
  7. Stany
  8. Tango
  9. Zwolniony

Album „Śpiewy Zastolne” można zamawiać już dziś pod tym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,37000.htm

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!