Legendarna punkowa kapela UK Subs zagra na festiwalu Rock na Bagnie X

Organizatorzy festiwalu Rock na Bagnie, który odbędzie się w dniach 3-4.07.2020r. w Goniądzu na Podlasiu ogłaszają kolejnego headlinera:

UK SUBS jeden z pierwszych zespołów pierwszej fali brytyjskiego punka. Założony w 1976 r. przez Charlie Harpera (ur. 1944r.), wcześniej związanego ze sceną rhythm and blues. Określani też jednym z pierwszych zespołów street punk.
Zespół gościł w audycjach Johna Peela i występował w słynnym punkowym klubie The Roxy. W 1979 GEM Records wydało ich pierwszy album “Another Kind of Blues”. Z dobrym przyjęciem spotkały się kolejne wydawnictwo – album “Crash Course” (1980) i single “Stranglehold” czy “Tomorrow’s Girls” a kilku ich piosenkom udało się wejść do Top 40 brytyjskiej listy singli. Nie sposób wymienić z kim do tej pory zespół dzielił scenę, ale m.in. byli to: THE POLICE, MISFITS, THE RAMONES… Kapela niemal każdego roku jest jedną z głównych atrakcji Rebellion Festival w Blackpool w Anglii a ich utwór „Down on the Farm” został nagrany przez Guns N’Roses na płycie „The Spaghetti Incident” trafiając też do koncertowego repertuaru grupy. Piosenka „Warhead” (chyba najczęściej coverowana przez innych wykonawców, w Polsce m.in. przez Kazika Staszewskiego) pojawiła się na ścieżce dźwiękowej filmu „To właśnie Anglia” z 2006.
Zespół zapisał się też grubą czcionką w historii polskiego rocka, grając jako pierwszy zagraniczny zespół trasę koncertową po Polsce wraz z REPUBLIKĄ w 1983r. Wszystkie koncerty (13) zostały wówczas wyprzedane a cała trasa była szeroko komentowana w mediach i uważnie obserwowana przez smutnych panów z SB.
Pomimo swojego wieku (76 lat) Charlie Harper jest nadal aktywny, lecz od pewnego czasu częściej wspomina o przejściu na emeryturę. Koncert podczas Rock na Bagnie może być więc ostatnią okazją zobaczenia UK Subs na żywo w Polsce.

Przypominamy, że oprócz UK Subs na festiwalu zagrają też m.in D.O.A, The Toasters i Alvin Gibbs and the Disobedient Servants.

Karnety w cenie 90 zł dostępne w przedsprzedaży w sieci GoOut i Ticketmaster

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!