Ostatnie dni głosowania w plebiscycie Piosenki 95-lecia Polskiego Radia

NIEMEN, KULT czy… MARYLA? ĆWIERĆ MILIONA SŁUCHACZY ZAGŁOSOWAŁO NA SWOJE ULUBIONE PRZEBOJE W wielKIM PLEBISCYCIE „Piosenki 95-lecia Polskiego Radia”

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone już w najbliższą sobotę 1 lutego, w dniu 95 urodzin Polskiego Radia, na antenach Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. Jeszcze tylko dziś i jutro można oddać głos na swoją ulubioną piosenkę 95-lecia!

Głosowanie kończy się już w piątek 31 stycznia o północy. Oddać głos na ulubioną piosenkę można na specjalnej stronie 95.polskieradio.pl, gdzie znajdziemy 95 utworów wskazanych przez dziennikarzy muzycznych radiowej Jedynki, Dwójki, Trójki i Czwórki. A to wszystko w ramach jubileuszowego plebiscytu Polskiego Radia, które w tym roku świętuje swoje 95-lecie. Utwory, które zbiorą największą liczbę głosów, zostaną na nowo zaaranżowane przez znakomitych muzyków Adama Sztabę i Krzysztofa Herdzina, i zaśpiewane przez najlepszych polskich wokalistów. Owocem plebiscytu będzie dwupłytowy album z piosenkami w wersjach oryginalnych oraz w nowych aranżacjach, wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia.

95 piosenek polskich wykonawców dziennikarze muzyczni Polskiego Radia wybrali spośród tych, które powstały w latach 1925-2019. Wśród nich są zarówno najstarsze kompozycje znane jeszcze sprzed II wojny światowej, jak również te z czasów PRL-u, okresu transformacji, a wreszcie najnowsze przeboje muzyki popularnej.

Nie zabraknie więc takich wspaniałych klasyków, jak: „Ada, to nie wypada” Alberta Harrisa, „Miłość ci wszystko wybaczy” Hanki Ordonówny, „Tango Milonga” Mieczysława Fogga, czy  „Augustowskie noce” Marii Koterbskiej. Złoty okres polskiej piosenki, czyli lata 70., reprezentują m.in. Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Czesław Niemen, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta i Skaldowie. Są też oczywiście wielkie szlagiery popu i rocka lat 80. i 90. w wykonaniu m.in. Kultu, Kayah, Republiki, Brygady Kryzys, Lady Pank, Oddziału Zamkniętego, Lombardu, Hey, ale jest również Grzegorz Turnau z  „Cichosza”. Najnowsze pokolenie artystów granych przez Polskie Radio i lubianych przez jego słuchaczy reprezentują: Brodka, Krzysztof Zalewski oraz Taconafide.

Zasady zabawy są proste – jeden głos to jeden punkt. Głosować można wyłącznie na specjalnej, jubileuszowej stronie 95.polskieradio.pl. Wybrany utwór można wskazać raz dziennie. Wyniki poznamy 1 lutego – przypomnijmy, że właśnie tego dnia w roku 1925 została nadana pierwsza audycja radiowa w naszym kraju.

O ulubionych piosenkach 95-lecia na wszystkich antenach Polskiego Radia 1 lutego opowiadać będą dziennikarze muzyczni, muzycy, krytycy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!