Ukazał się kolejny klip grupy Komety zapowiadający album “Alfa Centauri”

W piątek 14 lutego trafi do sprzedaży pierwszy od 6 lat album studyjny warszawskiej grupy Komety zatytułowany „Alfa Centauri”. Ukazał się czwarty singel zapowiadający to wydawnictwo, na który została wytypowana kompozycja „Gdańsk Sopot Gdynia”.

Oto, co o utworze powiedział lider Komet – Lesław:

„Ta piosenka jest dowodem miłości do Trójzębu Neptuna – Gdańska, Sopotu i Gdyni. W teledysku wsiadamy do magicznego pociągu, w którym zmieniamy  się w nastolatków wyruszających na swój pierwszy podbój Trójmiasta.” 

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. 

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół  koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje. 

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia. 14 lutego ukaże się nowy, pierwszy od 6 lat album studyjny Komet zatytułowany “Alfa Centauri”. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!