Orbita Wiru wydaje nowy album “Hipis 2020”

20 lutego na światło dzienne wyjdzie nowy album stołecznej formacji rockowej Orbita Wiru. Czwarte w dorobku zespołu wydawnictwo studyjne nosi przewrotny tytuł “Hipis 2020”.

Płytę stanowi 12 autorskich kompozycji oraz jeden cover (“Nim stanie się tak” zespołu Voo Voo). Całość materiału zarejestrowano i zrealizowano w zespołowym studio, co dało pełną kontrolę nad ostatecznym brzmieniem oraz klimatem utworów. 

Patronat nad płytą “Hipis 2020” objęło Antyradio i Strefa Music Art. Wydawcą albumu jest ponownie Serwat Art Factory.

Podczas dwóch dekad działalności Orbita Wiru dała się poznać słuchaczom między innymi za sprawą takich utworów jak “Moja mała furia” czy “Choose Like Zinedine Zidane”. To dzięki nim zespół zdobył statuetkę Super Hitu w telewizyjnym show “Hit Generator” emitowanym w TVP2 w 2009 roku.

Muzyka formacji oscyluje na pograniczu rocka alternatywnego i metalu. Brzmienie nawiązuje też do tradycji punkowych, hipisowskich oraz czystego rocka, nie stroniąc od mocniejszych riffów i szybszych rytmów.

Koncert premierowy z okazji wydania nowego albumu Orbity Wiru odbędzie się 28 lutego w stołecznym klubie VooDoo. Gościnnie wystąpi formacja Sunsmoke. Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/615822005848926/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *