Alanis Morissette wystąpi w Polsce!

Siedmiokrotna zdobywczyni nagrody GRAMMY®, multi-platynowa piosenkarka i autorka tekstów, Alanis Morissette, ogłasza swój długo wyczekiwaną europejską trasę koncertową 2020 World Tour z okazji 25-lecia albumu “Jagged Little Pill” i jej nadchodzącej płyty “Such Pretty Forks In The Road”.

Alanis wystąpi w 13 miastach w całej Europie, rozpoczynając w Kopenhadze 23 września, a kończąc na paryskiej AccorHotels Arena 22 października. Artystka odwiedzi również Polskę. Występ zaplanowany jest na 10 października w EXPO XXI w Warszawie. Gościem specjalnym podczas koncertów w Europie będzie Liz Phair.

23 września – Kopenhaga, Dania – Royal Arena
28 września – Londyn, Wielka Brytania – The O2
29 września – Birmingham, Wielka Brytania – Utilita Arena
1 października – Dublin, Irlandia – 3Arena
4 października – Manchester, Wielka Brytania – Manchester Arena
6 października – Amsterdam, Holandia – Ziggo Dome
8 października – Hamburg, Niemcy – Barclaycard Arena
10 października – Warszawa, Polska – hala Expo XXI
12 października – Budapeszt, Węgry – Budapest Arena
15 października – Milan, Włochy – Mediolanum Forum
17 października – Barcelona, Hiszpania – Palau Sant Jordi
19 października – Madryt , Hiszpania – WiZink Center
22 października – Paryż, Francja – AccorHotels Arena

Alanis Morissette to kanadyjska wokalistka, autorka tekstów, mulitiinstrumentalistka, producentka muzyczna i aktorka. Urodziła się 1974 roku w Ottawie. Ze strony matki ma pochodzenie węgierskie, a ze strony ojca francuskie i irlandzkie. Jako dziecko uczyła się gry na fortepianie, pobierała lekcje tańca, a także pojawiła się w programie telewizyjnym.

W 1991 roku wokalistka wydała debiutancką płytę pod tytułem „Alanis”. Ukazała się ona wyłącznie w Kanadzie, gdzie pokryła się platyną. Pochodzące z niej piosenki „Too Hot”, „Walk Away” oraz „Feel Your Love” dobrze radziły sobie na listach przebojów.

Trzeci album Morissette – „Jagged Little Pill” z 1995 roku był pierwszym, który ukazał się za granicą. Utrzymany był w stylu alternatywnego rocka. Odniósł ogromny międzynarodowy sukces – do dziś w Stanach sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy i pokrył platyną w kilkunastu krajach, w tym 14-krotną w Australii. Największy hit wokalistki – „Ironic” trafił na 1. miejsce kanadyjskich i amerykańskich list przebojów. Inne znane utwory z płyty to „You Oughta Know”, „All I Really Want” oraz „Hand in My Pocket”.

Kolejny krążek powtórzył sukces poprzednika. Wydany w 1998 roku „Supposed Former Infatuation Junkie” pokrył się platyną bądź złotem w niemal 30 krajach.

Piąta płyta, wydana w 2002 roku „Under Rug Swept” również zebrała złote i platynowe certyfikaty, choć nie były one porównywalne z osiągnięciami dwóch poprzednich wydawnictw. Wydany dwa lata później „So-Called Chaos” sprzedawał się o wiele gorzej. Ostatni album Morissette – „Havoc and Bright Lights” pochodzi z 2012 roku.

Przedsprzedaż dla posiadaczy kart Citi Handlowy rozpocznie się w środę 26 lutego o godz. 10:00 i zakończy się w piątek 28 lutego o godz. 9:00.
Przedsprzedaż Ticketmaster Polska rozpocznie się w czwartek 27 lutego o godz. 10:00 na Ticketmaster.pl i potrwa do piątku 28 lutego do godz. 10:00.
Bilety w ogólnej sprzedaży dostępne będą od piątku 28 lutego od godz. 10:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *