From This Place – nowy album Pat Metheny już dostępny

Własnie ukazał się nowy album Pata Metheny’ego “From This Place“. Na płytę trafiło 10 kompozycji Metheny’ego, któremu podczas sesji towarzyszyli sprawdzony perkusista Antonio Sanchez, malezyjsko-australijska basistka Linda May Han Oh, brytyjski pianista Gwilym Simcock oraz Hollywood Studio Symphony dyrygowana przez Joela McNeelya. Ponadto w roli gości specjalnych pojawili się Meshell Ndegeocello (śpiew), Gregoire Maret (harmonijka) i Luis Conte (instrumenty perkusyjne).  “From This Place” to pierwszy album z premierowym materiałem Metheny’ego od czasu “Kin (←→)” z 2014 roku.

Podczas promocji albumu artysta zawitał do Warszawy, gdzie odwiedził m. in. studio radiowej Trójki. Podczas audycji Marka Niedźwieckiego swoją światową radiową premierę miał utwór “America Undefined“.

“Nagrywam płyty od blisko 45 lat. Niektóre z nich dokumentują w jakim miejscu znajdowałem się w momencie ich powstawania, inne charakteryzują się iście spielbergowskim rozmachem. “From This Place” zalicza się do tej drugiej kategorii” – mówił w rozmowie z Markiem Niedźwieckim Pat Metheny. “O takim albumie marzyłem od lat” – dodał.

Pat Metheny i Marek NiedźwieckiFoto: Darek Kawka/PR

From This Place” to jedna z tych płyt, które chciałem zrobić przez całe życie” –  zapewnia Pat Metheny. “To rodzaj muzycznej kulminacji, z szerokim wachlarzem muzycznych ekspresji, które zawsze mnie interesowały. Wszystko zebrane na jednym wielkim płótnie, zrealizowane dzięki znakomitej komunikacji, którą można mieć tylko z muzykami, z którymi spędziło się setki nocy podczas wspólnego grania”.

W ciągu ponad 30 lat, gitarzysta Pat Metheny odszedł od jazzowego mainstreamu, poszerzając muzyczne horyzonty i zacierając granice pomiędzy muzycznymi stylami. Wśród jego licznych sukcesów należy wymienić 20 statuetek Grammy w 12 różnych kategoriach. Jest również jedynym liderem zespołu, który zdobył nagrody Grammy za 7 kolejnych wydawnictw z rzędu. Na koncie ma również tworzenie muzyki do hollywoodzkich filmów oraz współpracę z tak uznanymi artystami jak Ornette Coleman, Steve Reich, Charlie Haden, Brad Mehldau i wielu innych.

Artysta w ramach trasy koncertowej zawita do Polski: 2 czerwca zagra we Wrocławiu, 3 w Bydgoszczy, 4 w Sopocie, 6 w Warszawie i 8 w Bielsko-Białej.

From This Place

1.  America Undefined
 2.  Wide and Far
3.  You Are
4.  Same River
5.  Pathmaker
6.  The Past in Us
 7.  Everything Explained
 8.  From This Place
 9.  Sixty-Six
10.  Love May Take Awhile

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!