Wieża Bajzel z koncertem w Warszawie

fot. Marta Rzepka

Wieża Bajzel to projekt gitarzystek Aleksandry Siemieniuk i Katarzyny Garncarek wsparty siłą rockowych przelotów wokalistki Miruny Chypś i elektronicznymi przebiegami z komputerów Krzysztofa Konatowicza. Okazją do posłuchania zespołu na żywo będzie koncert 7 marca o godz. 19:00 w Domu Kultury Śródmieście.

W zespole bardzo dbają o równowagę dżingu z dżangiem i starają się, aby energia swobodnie krążyła pomiędzy elektrycznymi gitarami, gardłem Miruny i bitmaszynami Krzysztofa. W ten sposób destylują akustyczne sole trzeźwiące, którymi chcą przebić się do umysłów przepracowanego słuchacza odpadającego po dwunastogodzinnej dniówce.

Dziewczyny z Wieży Bajzel podczas koncertu posłużą się jedynie gitarami akustycznymi i wokalem. “Wszystkie nasze utwory powstawały na gitarach akustycznych podczas wspólnych wyjazdów i spotkań (…), każdy z nich ma swoją akustyczną historię, którą postaramy się opowiedzieć ze wszystkimi szczegółami” – mówi jedna z gitarzystek.

Nie myślcie jednak, że będzie to spokojny i grzeczny koncert jak na “bez prądu” przystało. Ich muzyka zarówno w pełnym składzie jak i na brzmieniowym lajcie potrafi zaciekawić, zamroczyć, zaskoczyć, olśnić, wprawić w nostalgię lub wyrwać z fotela. Taka jest Wieża Bajzel.

WYSTĄPIĄ:
Miruna Chypś – wokal
Aleksandra Siemieniuk – gitara
Katarzyna Garncarek – gitara
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!