ERELES – premiera singla „Afera” z nadchodzącej, nowej płyty!

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to rockowa energia, którą potęguje trzech muzyków z zespołu KABANOS. Po debiutanckim albumie Krok Odwagi”, wydanym wiosną 2018 roku, zespół ERELES powraca z nowym singlem. W dniu 03.03.2020, swoją światową premierę na wszelkich dostępnych portalach streamingowych ma najnowszy utwór Afera”, zapowiadający drugi album.

Jak mówi sam zespół:

Aferato bezkompromisowy, energetyczny i skoczny numer. Zależało nam na zachowaniu punk-rockowego klimatu, idealnego na koncertowe szaleństwo, pogo, czy jakiekolwiek inne formy ekspresji niespokojnych nóg. Dodaliśmy tu trochę świeżości, w postaci bridge’a w innym tempie oraz elementy zaskoczenia, pauzy.

Tekst do „Afery” powstał jako pierwszy na nowy album, zaś sam utwór był już grany i promowany na żywo podczas jesiennej trasy koncertowej w 2019 roku.

„Afera” jest bardzo prosta i minimalistyczna w warstwie tekstowej. Chcieliśmy, by w tym klimacie muzycznym, tekst dopełniał wszystko wykrzyczanym, dobitnym, skandującym sposobem wypowiedzi. Od lat słyszymy w mediach o jakiś aferach, czy korupcjach, nie tylko w Polsce. Temat występuje na całym globie, dlatego w tak mocno skondensowanym zdaniu, zawiera się cała ponadczasowość tego przekazu. Afery były, są i z pewnością będą na świecie.

Grupa aktualnie koncertuje na wiosennej trasie, grając utwory z debiutanckiej płyty, ale też promując nowy materiał. ERELES można zobaczyć w wielu miastach w Polsce. Zespół rozgrzewa także publiczność na trasie Punky Reggae Live. Listę miast najlepiej sprawdzić na ich profilu Facebook, w dziale Wydarzenia.

Aferadoczeka się również teledysku, który wiosną trafi na oficjalny kanał zespołu na YouTube. Nowy album planowany jest na wrzesień 2020.

Linki do odsłuchu ERELES oraz nowego singla w popularnych serwisach muzycznych:

Spotify: https://open.spotify.com/artist/2OXw3SyconKuQ19otTNs3N

Tidal: https://listen.tidal.com/artist/9819909

iTunes: https://music.apple.com/pl/artist/ereles/1380718803?l=pl

Deezer: https://www.deezer.com/pl/artist/14752577

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *