RECORD STORE DAY POLSKA 2020

18 kwietnia 2020 roku odbędzie sie w Polsce, już po raz drugi, oficjalny Record Store Day. Record Store Day to święto niezależnych sklepów muzycznych, w których tego dnia będzie można kupić płyty winylowe wydawane przez wytwórnie tylko z okazji tego święta.

W polskiej edycji bierze udział 30 sklepów na terenie całego kraju. Są to niezależne sklepy stacjonarne, ponieważ jednym z warunków uczestnictwa w Record Store Day jest prowadzenie tego rodzaju działalności. W RSD nie mogą uczestniczyć sklepy sieciowe, internetowe ani hurtownie muzyczne.

5 marca ukaże się pełna lista wszystkich albumów wydawanych z okazji tegorocznego RSD. Będzie to ponad 700 tytułów reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne.

Z okazji RSD, Record Store Day Polska, we współpracy z różnymi wytwórniami wyda w tym roku 6 płyt, z czego dwie z nich w globalnej dystrybucji!  Z okazji Record Store Day, sklepy uczestniczące w akcji będą organizować u siebie koncerty/odsłuchy/prezentacje i inne atrakcje.

Polskie Tytuły :

1. From Today „From Today” ( Debiutancka Płyta )
2. Taco Hemingway „Szprycer” ( po raz pierwszy na winylu )
3. HEY „Że” ( 12” splatter-color winyl )
4. TOMASZ STAŃKO QUINTET „Music For K” ( kolorowy winyl )
5. ADAM CZERWIŃSKI/KRZESIMIR DĘBSKI/ WOJCIECH NIEDZIELA „Two Out Of Two: Reference Acoustique” ( maxi-singiel 12” )
6. PERCIVAL „Wild Hunt Live Pyrkon” ( muzyka użyta w The Witcher 3: Wild Hunt / Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji live )

Wszystkie szczegóły na www.recordstoredaypolska.com i na fanpage’u Record Store Day w Polsce.

Prezentujemy oficjalną listę tytułów wydanych na tegoroczny RSD! Lista ta to połączenie tytułów europejskich i amerykańskich. Wśród nich znajdziecie 6 polskich tytułów, z których 2 trafiły do globalnej dystrybucji! Szczegóły już wkrótce. Pełną listę znajdziecie na naszej stronie: https://recordstoredaypolska.com/plyty-rsd

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *