New Model Army zagra dwa wyjątkowe koncerty w Polsce w 2020 roku !!!

TRZYGODZINNE KONCERTY PODSUMOWUJĄCE DOTYCHCZASOWĄ
KARIERĘ ZESPOŁU

28 października – Warszawa, Klub Proxima
29 października – Kraków, Klub Kwadrat

W 2020 roku New Model Army zrobi niezwykły krok wstecz, patrząc wstecz na długą karierę i ogromny katalog siedemnastu albumów z okazji 40. rocznicy. Celebrując 40 lat istnienia, zespół zaprasza na 3-godzinne koncerty, będące podsumowanie dotychczasowej kariery grupy.

Bilety na koncert w ogólnej sprzedaży dostępne będą od środy, 11 marca od 11:00 na LiveNation.pl i Ticketmaster.pl.
Przedsprzedaż dla posiadaczy kart Citi Handlowy rozpocznie się dzisiaj, 9 marca o 17:00 i zakończy się w środę, 11 marca o 10:00.
Przedsprzedaż Ticketmaster rozpocznie się we wtorek, 10 marca o 11:00 na Ticketmaster.pl i potrwa do środy, 11 marca do 11.00.

New Model Army zostało utworzone w 1980 roku w Bradford, a jego początki to takie inspiracje jak Northern Soul, Punk Rock i niespokojna atmosfera tamtych czasów. Od tamtego momentu odbyli długą, twórczą i pełną wrażeń
podróż.
Zespół ma ogromny wpływ na „post-punk”, „folk-rock”, „polityczny rock”, „goth”, „metal” i wszelkiego rodzaju subkultury muzyczne, ale zdecydowanie odmawia przynależności do jakiegokolwiek klubu lub stylu, który by ich ograniczał.�Nawet bez konkretnej publiczności związanej z jednym „gatunkiem”, New Model Army wciąż sprzedaje miliony albumów oraz przyciąga największych producentów na świecie (Glyn Johns, Tom Dowd, Andy Wallace, Bob Clearmountain, Joe Barresi). Zespołowi udało się także zbudować niemal religijne oddanie wśród fanów.
Istnieje niewiele grup, które mogą nagrywać i wydawać to, co lubią �i kiedy im się podoba, zachowując jednocześnie światową popularność, a to wszystko bez żadnego kompromisu artystycznego czy handlowego.
Ostatnie lata przyniosły także odnowienie medialnego �i komercyjnego losu zespołu. Albumy „Between Dog and Wolf”, „Between Wine and Blood” (2013/14) oraz „Winter” (2016) przywróciły znaczenie New Model Army jako istotnej siły twórczej. Natomiast album „From Here” z 2019 roku, nagrany na małej norweskiej wyspie Giske na tle morza, gór i bieżących wydarzeń, które ogarnęły wtedy świat, wspiął się na najwyższe pozycje na listach i otrzymał jedne z najlepszych recenzji w historii grupy.

New Model Army to nietuzinkowy zespół – głodny i skoncentrowany jak zawsze, z ciągle odradzającą się publicznością i nienasyconymi twórczymi ambicjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *