The Rumjacks i Raz Dwa Trzy na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!!!

W dzisiejszej audycji “Zaraz Będzie Ciemno” na antenie Antyradia Jurek Owsiak ogłosił kolejnych artystów Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Skład 26. Pol’and’Rock Festival wzmocnią The Rumjacks i Raz Dwa Trzy.

The Rumjacks wracają na Najpiękniejszy Festiwal Świata
Australijska kapela powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata! Tym razem The Rumjacks zaprezentują swoją autorską mieszankę celtyckiej muzyki folkowej, ostrego punka i hard rocka na Małej Scenie Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą.

Kapela została założona w Sydney w 2008 roku. Rok później muzycy wydali dwie EPki: „Hung, Drawn & Portered” i „Sound as a Pound”, z kolei debiutancki album kapeli, „Gangs of New Holland”, ukazał się w 2010 roku. Zespół zaistniał na światowym rynku muzycznym za sprawą piorunującego sukcesu wideo do kawałka „Irish Pub Song” oraz dzięki trasom koncertowym – najpierw po rodzimej Australii, a potem po Europie. Kapela pojawiła się w line-upie festiwali takich jak Lowlands, Boomtown Fair, czy Mighty Sounds. Zespół nagrał i wydał dwie kolejne płyty, czyli „Sober & Godless” w 2015 roku i „Sleepin’ Rough” w 2016 roku.

The Rumjacks zaprezentowali swoją wybuchową mieszankę celtyckiego folku, mocnego punka i bezkompromisowego hard rocka na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata w 2016 roku. Nasza publiczność doceniła energię kapeli i ich zaangażowanie w kontakt z fanami. Jednak przede wszystkim, festiwalowiczom przypadła do gustu muzyka The Rumjacks. Członkowie zespołu czerpią inspirację z szybkiego, rytmicznego brzmienia irlandzkiej muzyki folkowej, które łączą z bezkompromisowym punkiem i mocnym uderzeniem hard rocka. Brzmienie kapeli przywołuje atmosferę dobrej zabawy w irlandzkim pubie i The Rumjacks potrafią przekazać radość z bycia ze sobą nawet wielusettysięcznej publice.


„30 lat jak jeden koncert…” – Raz Dwa Trzy ponownie na Pol’and’Rock Festival!
Jeden z najbardziej nietuzinkowych zespołów polskiej sceny muzycznej ponownie zagra dla publiczności Pol’and’Rock Festival i to w roku, w którym świętuje 30-lecie swojego istnienia. Raz Dwa Trzy na Dużej Scenie pojawi się 30 lipca o godz. 19:50.

30 lat temu na korytarzu akademika w Zielonej Górze trójka młodych ludzi zagrała pierwsze wspólne dźwięki i zaczęła się historia. Historia zespołu, który pozostał wierny sobie i swojej muzycznej drodze, konsekwentnie krocząc z boku głównego nurtu. Historia zespołu, który w tylko sobie znany sposób potrafił połączyć talent literacki Adama Nowaka z muzyczną finezją i fantazją, wytwarzając swój własny, charakterystyczny i rozpoznawalny muzyczno – literacki język. Zespołu, który w niedościgniony sposób zinterpretował piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego – z pełnym szacunkiem dla pierwowzorów. Zespołu, który przez te wszystkie lata zbudował ogromną więź ze słuchaczami, grając tysiące koncertów – od małych klubów po wielkie sale koncertowe. To właśnie koncerty stały się znakiem rozpoznawczym Raz Dwa Trzy – jego swoistym DNA.

Przed publicznością Najpiękniejszego Festiwalu Świata zespół prezentował się już czterokrotnie – w 1999, 2001, 2002 i 2005 roku – po raz ostatni na 11. Przystanku Woodstock, czyli drugim, który odbył się w Kostrzynie nad Odrą.    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *