Jak spędzać czas z dziećmi w domu?

Z uwagi na zagrożenie związane z koronawirusem, placówki oświatowe zostają zamknięte, a wiele firm wprowadza tryb pracy zdalnej. Dla wielu osób oznacza to sporo czasu, który można spędzić z dziećmi. Fundacja WOŚP od dziś zaczyna specjalny cykl artykułów, w których radzi, jakie aktywności wybrać, by wspólny czas wykorzystać jak najbardziej produktywnie.

– Najbliższe dni to czas, który będziemy spędzali bardziej rodzinnie i można sięgać tutaj także do wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przygotowaliśmy serię publikacji na naszych stronach internetowych, w których znajdziecie zestaw rad i pomysłów – wspólna nauka pierwszej pomocy, oglądanie koncertów i spotkań z ASP na Pol’and’Rock Festival, rodzinne granie w planszówki (choćby w orkiestrową grę o pierwszej pomocy) – o tym wszystkim pisać będziemy w nadchodzących dniach. I wsłuchujemy się także w inne pomysły, którymi będziemy mogli się podzielić. Serdecznie zapraszam na wosp.org.pl – mówi Anna Orzech, manager sekcji digital marketingu i mediów społecznościowych WOŚP.

Każdego dnia przybywać będzie nowych porad i pomysłów na wspólne spędzanie czasu – atrakcyjnych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W pierwszym materiale Fundacja radzi jak łączyć zabawę z nauką, przedstawiając propozycje pomocy edukacyjnych, które można wykonać własnoręcznie, w domu.

Pomysły na czas wolny z dziećmi w domu cz.1

Dla bezpieczeństwa zostajemy teraz w domach całymi rodzinami. Dlatego z myślą o rodzicach, przygotowaliśmy dla Was serię krótkich artykułów z pomysłami na wspólne spędzanie czasu. Każdego dnia wchodząc na naszą stronę wosp.org.pl znajdziecie podpowiedź, co robić z dziećmi kiedy nie ma szkoły. 

Spędzając czas w domu, wykorzystajcie go produktywnie! Nadmiar wolnego czasu w domu, warto zagospodarować dzieciom nie tylko na zabawę ale także, na naukę. Połącz naukę z zabawią, by jeszcze skuteczniej zaangażować dziecko.

Żadne dziecko nie lubi po prostu siedzieć i “robić lekcji”, nieustannie czytać książek, czy uczyć się dat na pamięć. Przygotujcie sami ulubione, kolorowe pomoce edukacyjne i bawcie się razem całą rodziną! 

Zobacz ulubiony cykl naszych czytelników dot. rewelacyjnych pomocy edukacyjnych, które każdy z Was samodzielnie może przygotować w domu wraz z dziećmi. Ucz się w domu z dziećmi pierwszej pomocy lub zainspiruj się i zapożycz wybrane pomysły do nauki innych przedmiotów w domu. 

Pomoce edukacyjne: KOSTKI #1

Kostki – pomoce edukacyjne

✂ Czas na kolejną odsłonę naszego vloga o pomocach edukacyjnych! Tym razem Ania zaprezentuje kostki❤️️ Podoba Ci się? Podziel się naszym filmem z innymi i udostępnij go!✂ Materiały potrzebne do wykonania pomocy to:? drewniana sklejka, listewki, ewentualnie sztywna tektura ? farby ? sznurek ? przedmioty do umieszczenia w kostkach (wydające dźwięki) np, nasiona, kuleczki ? klej? nożyczki ? ilustracje lub kolorowanki ✂ Podzielcie się jak Wy wykonaliście swoją pomoc edukacyjną. Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania w komentarzach. ✂

Opublikowany przez Ratujemy i Uczymy Ratować Poniedziałek, 18 listopada 2019

Pomoce edukacyjne: LAPBOOK

Lapbook – pomoce edukacyjne

✂ Jak stworzyć pierwszopomocowy lapbook? Mamy dla Was kilka podpowiedzi! ❤️️ Podoba Ci się? Podziel się naszym filmem z innymi i udostępnij go! ✂ Materiały potrzebne do wykonania pomocy to: ? brystol? kolorowy papier? mazaki? nożyczki? klej? wydruk lub przygotowane własnoręcznie ilustracje? patyczki od lodów ✂ Podzielcie się jak Wy wykonaliście swoją pomoc edukacyjną. Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania w komentarzach. ✂

Opublikowany przez Ratujemy i Uczymy Ratować Poniedziałek, 16 września 2019

Pomoce edukacyjne: PUZZLE

Pomoce edukacyjne – puzzle

✂ Mamy dla Was prezent! ? Rozpoczynamy nowy cykl, w którym będziemy Wam prezentować pomoce edukacyjne, które możecie wykorzystać na zajęciach z pierwszej pomocy! ? ✂ Materiały potrzebne do wykonania puzzli: ? papier techniczny ? kredki? mazaki? nożyczki ? wcześniej przygotowana ilustracja ? laminat, żeby elementy puzzli były trwalsze i służyły nam dłużej ✂ Podzielcie się jak Wy wykonaliście swoją pomoc edukacyjną. Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania w komentarzach. ✂

Opublikowany przez Ratujemy i Uczymy Ratować Czwartek, 30 maja 2019

Pomoce edukacyjne: KOSTKI #2

Pomoc edukacyjna – kostki

✂ Jak prosto i szybko stworzyć pomoc edukacyjną? Mamy dla Was nową podpowiedź! ✂ Materiały potrzebne do wykonania kostek: ? brystol? kolorowy papier ? mazaki? nożyczki ? klej ? wydruk lub przygotowane własnoręcznie ilustracje ✂ Podzielcie się jak Wy wykonaliście swoją pomoc edukacyjną. Czekamy na Wasze zdjęcia i nagrania w komentarzach. ✂

Opublikowany przez Ratujemy i Uczymy Ratować Środa, 5 czerwca 2019

fot. Michał Kwaśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *