“Wieloryb” – nowy singiel Sosnowskiego

Sosnowski zaprezentował nowy singiel, który nosi tytuł „Wieloryb”. Pochodzący z opublikowanego w ubiegłym miesiącu albumu „Tylko się nie denerwuj” utwór, jest ilustrowany klipem, który można obejrzeć pod tym linkiem :

Sosnowski tak opowiada o „Wielorybie”:

„Wieloryb” to piosenka o miłości. Powstała z potrzeby serca – potrzebowaliśmy z moją żoną takiego utworu, do którego będzie nam się dobrze tańczyło w kuchni, zwłaszcza w tych trudnych momentach. To uniwersalny numer, ale w dzisiejszych realiach, kiedy siedzimy zamknięci w naszych domach, wydaje się być jeszcze bardziej potrzebny. Niesie ukojenie i otuchę. A poza tym łatwiej przetrwać to wszystko, co się dzieje, praktykując domowe tańce – najlepiej z ukochaną osobą. 

Piosenka opowiada tym, że kiedy jesteś z kimś, kogo kochasz – łatwo uwierzyć w to, że wszystko będzie dobrze. Jest o powrotach do domu po ciężkim dniu. O spotkaniach z najbliższymi, kiedy życie daje w kość. Tytułowy wieloryb to codzienność, która połyka nas każdego dnia – nigdy nie wiemy, co czeka na nas w jego wnętrzu. I tylko miłość zawsze jest w stanie wyrwać cię z jego paszczy”. 

Po nominowanej do Fryderyka płycie „The Hand Lugagge Studio”, dzięki której dał się poznać jako charyzmatyczny one man band, artysta wraca w towarzystwie zespołu z 12 piosenkami po polsku. Na „Tylko się nie denerwuj” słychać nie tylko stylowe gitary, do których jesteśmy już przyzwyczajeni, ale także np. instrumenty dęte, rozbudowany bas, rockową perkusję czy rhythm and bluesowe brzmienia Hammonda. 

W swoich aranżacjach i kompozycjach Sosnowski odwołuje się do kolorowych lat 70.:

 

„Chcę tym razem opowiadać przede wszystkim o miłości, o jej poszukiwaniu, fascynacjach, o związanych z nią porażkach, o odnajdywaniu się nawzajem. Próbuję szukać tego, co jest uniwersalne – co łączy nas wszystkich bez podkreślania różnic, które nas dzielą. Długo szukałem estetyki, która pomoże mi nieść taki pozytywny przekaz i inspiracje z lat 70. okazały się absolutnie wspaniałym narzędziem. Piosenki z płyty „Tylko się nie denerwuj” opisują przewrotny, ale jednocześnie bardzo szczęśliwy okres w moim życiu.” 

 

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

 

 1. Dym
 2. Dalej
 3. Wieloryb
 4. Hej! feat. Małgorzata Ostrowska
 5. Jak na psy
 6. UFO
 7. „S”
 8. Teraz dzwonisz
 9. Po prostu
 10. Bruce Lee
 11. Niedaleko stąd
 12. Taki sam

Album „Tylko się nie denerwuj” można kupić pod poniższym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,37158.htm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!