Już dziś rusza #MNIN Couch Festival !!!

W czasie pandemii koronawirusa niemal całe życie kulturalne przeniosło się do sieci. Szansą dla zaktywizowania artystów stał się z kolei streaming, który w tych ciężkich chwilach pełni rolę pomostu pomiędzy twórcami a odbiorcami. Z tego rozwiązania coraz chętniej korzystają muzycy, decydując się na transmitowanie swoich mini-koncertów online. Podobną możliwość dotarcia do słuchaczy wykorzystali koordynatorzy projektu My Name Is New, powołując do życia #MNIN Couch Festival!

Słowo “koronawirus” elektryzuje dziś cały świat. Pandemia wywołana jego globalnym rozprzestrzenianiem się zmieniła codzienność każdego z nas. Skutki związane z przymusowym pozostaniem w domu wpłynęły przede wszystkim na swobodę przemieszczania się oraz drastyczne ograniczenie życia towarzyskiego. Zamknięte są kluby, kina, muzea i teatry, odwołano również wszystkie imprezy masowe. Jest to szczegónie ciężki czas dla twórców, którzy z dnia na dzień zostali pozbawieni pracy, a co za tym idzie, często też jedynego źródła dochodu. Życie nie znosi jednak próżni, a sami artyści trwania w zawieszeniu – cała ta kreatywność i chęć działania musi w końcu znaleźć gdzieś ujście. Naprzeciw tym bolączkom wyszły nowe technologie, które głównie za sprawą mediów społecznościowych, pomagają artystom odnaleźć się w tej niecodziennej sytuacji. Coraz więszką popularnością cieszą się więc wszelkie aktywności online, na czele ze streamowaniem koncertów wprost z domowego zacisza.

Wpisując się w te działania wspólnie z artystami tworzącymi projekt My Name Is New przygotowaliśmy domowy festiwal, który zostanie oparty na krótkich, oszczędnych i kameralnych występach live wprost z domowej kwarantanny. Poszczególne koncerty będą transmitowane w tym samym czasie na fanpage MNIN oraz fanpage występującego artysty. Startujemy już dzisiaj, chwilę po godzinie 20:00, rozpoczynając od live’a z zespołem The Bullseyes.

Dlatego #zostanwdomu i dołącz do #MNIN Couch Festival!

O artystach:

The Bullseyes

The Bullseyes to zawadiacki alt-rock doprawiony ogromną dozą chwytliwości. Zespół zadebiutował w 2017 roku trzema singlami. Neurotycznym “Love’s Blow”, nostalgicznym “Regular Sky” i nachalnym “Butterfly”. Trudno uwierzyć, że za brzmieniem tej energicznej mikstury stoi tylko dwóch muzyków. Wokalista/perkusista Mateusz Jarząbek i gitarzysta/wokalista Darek Łukasik poświecili wiele lat na finalne dopieszczenie swojej twórczości, znajdując sposób na to, by dwie osoby mogły tworzyć tak bogate rockowe dźwięki. Ich przemyślane na pozór surowe brzmienie zostało wielokrotnie wyróżnione na łamach zagranicznych blogów i serwisów muzycznych. Z każdym kolejnym utworem The Bullseyes pokazuje jak gorącokrwisty potrafi być nowoczesny alt-rock.

facebook.com/thebullseyes
instagram.com/thebullseyes


Tacher

Tacher to autorski, solowy projekt pochodzącego z Koszalina oraz związanego z Toruniem muzyka Macieja Tachera. Tacher jako songwriter balansuje na pograniczu różnych gatunków muzycznych, wymykając się sztywnym kategoryzacjom. Punktem wyjścia jest dla niego piosenka – niebanalna, oniryczna, nie do końca poważna, nie zawsze śmieszna.

facebook/tachersolo


Sedguy

Sedguy to jednoosobowy projekt muzyczny, który powstał na gruzach przeróżnych doświadczeń grania w zespołach. I choć niewiele jest rzeczy fajniejszych niż granie w zespole, czasem nachodzi potrzeba, żeby samemu sobie być sędzią, z nikim nie musieć iść na kompromisy i z nikim nie walczyć o dźwięki i słowa.

facebook.com/sedguymusic
instagram.com/sedguymusic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *