The Exploited na Dużej Scenie Pol’and’Rock Festival

W wieczornej audycji “Zaraz Będzie Ciemno” Jurek Owsiak ogłosił kolejny zespół, który wystąpi na 26. Pol’and’Rock Festival. Na Dużej Scenie zagra The Exploited. Legendarna kapela udowadnia, że punk nie umarł – wręcz przeciwnie, ma się doskonale i przyciąga pod scenę rzesze fanów. 

Kapela The Exploited powstała w Edynburgu w 1979 roku i bardzo szybko zdobyła uznanie w środowisku pochodzących z klasy robotniczej punków. Wattie Buchan, frontman kapeli, jest jedynym oryginalnym członkiem zespołu, znanym ze swojej bezkompromisowej, awanturniczej postawy, która dla wielu stanowi ucieleśnienie punkowego dziedzictwa lat 70. i 80. ubiegłego wieku.

Pierwsza EP kapeli, zatytułowana “Army Life” ukazała się w 1981 roku. W tym samym roku pojawił się debiutancki album The Exploited, czyli płyta “Punk’s Not Dead”, która ugruntowała status The Exploited jako jednego z kluczowych przedstawicieli drugiej fali brytyjskiego punka.

Zespół na początku był kapelą street punkową — czyli prezentował muzyczną reakcję kapel z klasy robotniczej na pierwszą falę brytyjskiego punka. Muzyczny styl The Exploited rozwijał się, a muzycy dążyli w kierunku znacznie cięższego thrashmetalowego brzmienia. Wydany w 1987 roku krążek “Death Before Dishonour” był pierwszym krokiem do ciężkiego, jeszcze bardziej agresywnego stylu grania, a “The Massacre” z 1990 roku jest już płytą, na której dominuje crossover thrash, czyli mieszkanka potężnego brzmienia thrash metalu i zawrotnie szybkiego i agresywnego hardcore punka.

The Exploited ma na koncie osiem albumów studyjnych i cztery płyty z muzyką nagraną na żywo. Zespół, którego fani mogą zawsze liczyć na wybuchowe emocje na koncertach, stał się inspiracją dla pokoleń muzyków tworzących kapele takie jak Metallica, Slayer, Anthrax czy Queens of The Stone Age.

Skład kapeli: 
  • Wattie – wokal
  • Willie – perkusja
  • Irish Rob – gitara basowa
  • Matt Justice – gitara

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *