ERELES – premiera teledysku do singla „Afera” z nadchodzącej, nowej płyty!

ERELES, czyli Zespół Niespokojnych Nóg, to rockowa energia, którą potęguje trzech muzyków z zespołu KABANOS. Po debiutanckim albumie Krok Odwagi”, wydanym wiosną 2018 roku, zespół ERELES powraca z nowym singlem. W dniu 03.03.2020, miał  swoją światową premierę  najnowszy utwór Afera”, zapowiadający drugi album.

Jak mówi sam zespół:

Aferato bezkompromisowy, energetyczny i skoczny numer. Zależało nam na zachowaniu punk-rockowego klimatu, idealnego na koncertowe szaleństwo, pogo, czy jakiekolwiek inne formy ekspresji niespokojnych nóg. Dodaliśmy tu trochę świeżości, w postaci bridge’a w innym tempie oraz elementy zaskoczenia, pauzy.

Tekst do „Afery” powstał jako pierwszy na nowy album, zaś sam utwór był już grany i promowany na żywo podczas jesiennej trasy koncertowej w 2019 roku.

„Afera” jest bardzo prosta i minimalistyczna w warstwie tekstowej. Chcieliśmy, by w tym klimacie muzycznym, tekst dopełniał wszystko wykrzyczanym, dobitnym, skandującym sposobem wypowiedzi. Od lat słyszymy w mediach o jakiś aferach, czy korupcjach, nie tylko w Polsce. Temat występuje na całym globie, dlatego w tak mocno skondensowanym zdaniu, zawiera się cała ponadczasowość tego przekazu. Afery były, są i z pewnością będą na świecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!