Elektryczne Gitary – nowa płyta “2020”!

Słynny zespół, rozpoznawalny przez Polaków w każdym wieku powraca! Elektryczne Gitary, dowodzone przez wokalistę Kubę Sienkiewicza, wydają nowy album, zatytułowany “2020”! Wydawnictwo ukaże się już 30 kwietnia nakładem SP Records.

Będzie to płyta dosyć ciekawa, zwłaszcza że ukazuje się w trudnym niewątpliwie czasie – opowiada Kuba Sienkiewicz, lider formacji. Na album złoży się dwanaście premierowych kompozycji, z tekstami Kuby Sienkiewicza i Piotra Łojka. Zawarte zostały także dwa bonusy – nowe, zaskakujące aranżacje dwóch wielkich hitów, “Dzieci” oraz “Człowiek z liściem”. Nie zabraknie charakterystycznego dla zespołu brzmienia, choć zyska on zupełnie nowoczesny sznyt – za sprawą producenta, Sławka Pietrzaka.

Kolejna zapowiedź muzyczna płyty “2020” ukaże się już w wielkanocny poniedziałek – swoją premierę będzie miał wówczas teledysk “Podróżnicze sny”, promujący trzeci singiel z albumu.

Wydawnictwo ukaże się 30 kwietnia nakładem wytwórni SP Records – na płycie CD oraz podwójnym winylu. Oba nośniki można zamawiać od jutra w internetowym sklepie SP Records.

Dotychczas ukazały się dwa utwory zapowiadające “2020” – “Najwyższa pora” oraz “Ósmy trzeci”.  “Ósmy trzeci” to nastrojowa ballada, z romantycznym tekstem i melodią autorstwa Kuby Sienkiewicza. “Najwyższa pora” to natomiast utwór o szczerym, proekologicznym przesłaniu, obecny od kilkunastu tygodni na Liście Przebojów Programu III Polskiego Radia. Towarzyszył mu mocny w wymowie wideoklip w rezyserii Sławka Pietrzaka

Elektryczne Gitary są obecne na scenie od niemal trzydziestu lat i od samych początków cieszą się niesłabnącą popularnością. Formacja ma na koncie kilkanaście albumów, rozpoznawalne hity takie, jak “Jestem z miasta”, “Co ty tutaj robisz”, “Dzieci”. Stworzyli także soundtracki do wielu filmów, w tym do jednej z najpopularniejszych polskich komedii wszech czasów – “Kilera” w reżyserii Juliusza Machulskiego.

One thought on “Elektryczne Gitary – nowa płyta “2020”!

  1. I co z tego? W jakim kraju muzycznym żyjemy skoro w dniu premiery nie da się kupić legalnie płyty w formacie FLAC. Heloł, jest rok… 2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!