Twenty One Pilots w funkowym wydaniu zaklinają rzeczywistość

Twenty One Pilots zaprezentowali nowy singiel “Level of Concern“, który powstał podczas pandemii COVID-19. Duet, który tworzą Tyler Joseph oraz Josh Dun, część zysku z singla przekaże na pomoc obsłudze sal i tras koncertowych, którzy stracili pracę w wyniku pandemii Coronavirusa.

Frontman Twenty One Pilots, Tyler Joseph, ujawnił fanom za pośrednictwem Twittera, że podczas dobrowolnej kwarantanny pracuje nad nową muzyką. – Zawsze tworzę, ale czułem, że ten utwór powinien ukazać się właśnie teraz – mówi Joseph. – To prosta piosenka, ale pełna nadziei.

Co ciekawe, to pierwszy numer napisany przez Tylera na gitarze elektrycznej.

Level of Concern” to pierwsze nowe nagranie Twenty One Pilots od czasu znakomicie przyjętego albumu “Trench” z 2018 roku (platynowy status w Polsce). – Trench” to doskonały przykład nieoczywistego mieszania gatunków i bogatego konceptualizmu, z których słynie Twenty One Pilots – pisał Billboard.

W chwili premiery płyta pokryła się złotem i zapewniła nagrodzonemu Grammy duetowi najwyższą tygodniową sprzedaż w USA, rozchodząc się w nakładzie 175 tysięcy egzemplarzy w pierwszym tygodniu. Album stał się również światowym fenomenem, osiągając dwa miliardy streamów na całym świecie i debiutując w top 5 list sprzedaży w USA, Wielkiej Brytanii, Belgii, Kanadzie, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Norwegii, Szkocji, Szwecji, Australii, Nowej Zelandii i Holandii.

Z “Trench” pochodzą przeboje “The Hype“,”Chlorine” i “Jumpsuit“. Ostatni z nich stał się najszybciej awansującym hitem, który dotarł na szczyt zestawienia Alternative Songs listy Billboardu, a także zapewnił grupie czwartą nominację do Grammy (w kategorii Najlepsza rockowa piosenka). Na “Trench” znalazły się także wyróżniające się w zestawie utwory “Nico And The Niners“, “Levitate” i “My Blood“.

W ubiegłym roku płyta “Vessel” z 2013 roku zdobyła złoty i platynowy status, a każda piosenka z albumu pokryła się złotem, platyną lub wielokrotną platyną w USA. Kolejny krążek Twenty One Pilots, “Blurryface” (2015), był pierwszym w cyfrowej epoce, który osiągnął takie wyniki w 2018 roku. Tym samym duet z Columbus w Ohio okazał się pierwszym na świecie wykonawcą, któremu udała się ta sztuka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!