Lion Shepherd na Summer Fog Festival !

Warszawski festiwal dedykowany muzyce progresywnej i psychodelicznej ogłasza następnego wykonawcę. Będzie to jedyny polski zespół w składzie imprezy. Obok Gong, Carla Palmera w Progresji wystąpi niezwykle intensywny i dynamiczny Lion Shepherd.

Zespół to obecnie czwórka muzyków: Kamil Haidar (wokal), Mateusz Owczarek (gitara), Maciej Gołyźniak (perkusja) oraz Karolina Skrzyńska (lira korbowa, śpiew, bęben ramowy). Lion Shepherd po dwóch udanych albumach „Hiraeth” (2015 r.) i „Heat” (2017 r.), wydał longplay – „III”, który ukazał się w marcu 2019 r.

Zespół chłonie wszystko, co go otacza. Ograniczenia i kunktatorstwo nie mają tu prawa głosu. Jest pasja, dzikość i adrenalina. Koniec z zamykaniem się w szablonach i definicjach. Na każdej z płyt muzycy postanowili dać upust swoim emocjom i bez ograniczeń czerpać z tego, co ich fascynuje. Stylistycznie to suma wielu wypadkowych: rock progresywny, brzmienia world music, muzyka akustyczna, trans, rock, blues. Rockowe ciosy i protest songi. 

– Lion Shepherd będzie jedynym krajowym zespołem na tegorocznym Summer Fog Festival. Uważam, że to najlepszy możliwy wybór. Widziałem koncerty tej grupy, za każdym razem inne, zawsze zaskakujące. Pełne energii i pozbawione rutyny. Lion Shepherd to charyzma i rozwój, świetni instrumentaliści i doskonałe kompozycje. To sprawdza się podczas występów na żywo. Mój ulubiony utwór to „Fallen Tree”, pochodzący z albumu „III”. Może zespół wykona go na festiwalu? – mówi Kamil Kubica, organizator i pomysłodawca Summer Fog Festival.

Co jeszcze sprawia, że Lion Shepherd jest tak wyjątkowy? Bogate instrumentarium, ciągła praca nad brzmieniem, liczne eksperymenty i masa utalentowanych ludzi, którzy z zespołem nagrywają i pracują zarówno przy projektach muzycznych jak i wizualnych Zespół z każdą płytą rozwija swój własny, unikatowy styl i wizerunek, a ponadto staje się coraz większym wyzwaniem nawet dla swoich najwierniejszych słuchaczy. W bieżącym roku Lion Shepherd został nominowany do nagrody Fryderyka z kategorii: Album Roku – Rock, za krążek „III”. Również Antyradio nominowało Lion Shepherd w swoim plebiscycie w dwóch kategoriach: Płyta Roku oraz Zespół Roku.

Lion Shepherd wystąpi jako gwiazda na warszawskim Summer Fog Festival, 12 września, sobota. Klubie Progresja, Fort Wola 22. 

Druga edycja Summer Fog Festival zagości w klubie Progresja (Fort Wola 22, Warszawa) 12 września 2020 r. Dotychczas poinformowano o występie Carla Palmera oraz zespołu Gong. Bilety pojawią się w sprzedaży w pierwszych dniach maja. Organizator zapewnia, że do tego momentu ogłosi już pełny line-up festiwalu. Zespoły będą ogłaszane w tygodniowych odstępach. Wraz z ogłoszeniem ostatniego, do sprzedaży zostaną wprowadzone karnety.

Zdjęcia: Wiktor Franko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!