Zespół Alestorm wypuścił właśnie swój drugi singiel “Tortuga”

Zmierzamy na zachód, do najlepszej krainy i nigdy nie powrócimy.Tortuga!

Zespół Alestorm wypuścił właśnie swój drugi singiel “Tortuga”, który promuje najnowsze wydawnictwo wilków morskich, “Curse of the Crystal Coconut”. Płyta ukaże się już 29 maja nakładem Napalm Records. Swoim najnowszym singlem formacja oddaje hołd najbardziej znanej pirackiej stolicy świata. Charakterystyczne brzmienie Alestorm zostało doprawione elektroniką oraz rapem, wszystko to składa się na najbardziej oryginalne pirackie szanty, jakie można usłyszeć.

W teledysku można zobaczyć i palmy kołyszące się na karaibskim wietrze i kładące się promienie słoneczne i… kapitana Christophera Bowesa kradnącego rum oraz ścigąjących go przedstawicieli Korony Brytyjskiej. Do Bowesa dołącza legendarny pirat Kapitan Yarrface z Rumahoy, razem finalnie wygrywają i świętują to… ale o tym przekonajcie się już sami, oglądając nanowsze video !

Sam zespół tak komentuje swój teledysk: “Oh wow, tu Chris z Alestorm. Jesteśmy bardzo podekscytowani naszym nowym vi – TO JA, KAPITAN YARRFACE, BOWES, CHŁOPCZE, ZEJDŹ MI Z DROGI. TA PIOSENKA JEST OKROPNA Z WYJĄTKIEM CZĘŚCI, GDZIE ŚPIEWAŁEM JA! JESTEM NAJWIĘKSZYM PIRATEM NA ŚWIECIE! WITAJCIE NA MORZU!”

Dwa lata po wydaniu swojej ostatniej płyty, “No Grave But The Sea” pijacka załoga metalowych piratów przygotowała nowy krążek “Curse Of the Crystal Coconut”, który ukaże się 29 maja nakładem Napalm Records. Będzie to szósta płyta w dorobku kapeli. Załoga pod dowództwem kapitana Christophera Bowesa, której twórczość znana jest z bezwstydnie chwytliwych melodii, z dumą prezentuje 11 pirackich hymnów, utrzymanych w specyficznym chaotycznym stylu, 11 utworów, które dosłownie wyciągną dywan spod stóp słuchacza. Na płycie pojawiają się tacy znakomici goście jak m.in. Ally Storch z Subway to Sally (skrzypce na całym albumie) oraz kapitan Yarrface z Rumahoy.”Tresure Chest Party Quest” to obowiązkowy numer dla wielbicieli kapeli, pełen riffów i wyjatkowego poczucia humoru Christophera Bowesa, który zabiera słuchacza w podróż po najciemniejszych tawernach ‘Tortugas’. Przebojowy “Chomp Chomp” z gościnnym udziałem Vretha, wokalisty Finntroll może spowodować, że nigdy już nie wypłyniesz na otwarte wody, ale też zaprosi do tańców w rytm porywającej melodii. Chwytliwy rytm “Pirate Metal Drinking Crew” sprawia, że ten twór to kolejny kandydat do hymnu. Uważajcie, by nie rozgniewać kapitana Scurvy, bo może rzucić klątwę kryształowego kokosa przy użyciu brutalnych riffów z “Pirate’s Scorn”. I bez względu na to, czy do słuchania tej płyty otworzysz świeżego kokosa, czy butelkę piwa, na pewno doprowadzi to do szalonej pirackiej eskapady. A dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy przygód Alestorm przygotował 2 CD Mediabook z interpretacjami swoich utworów w…. szesnastowiecznym stylu.

Nowy album “Curse of the Crystal Coconut”- premiera już 29 maja!  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *