Kwartet Proforma świętuje jubileusz w internecie!

Kwartet ProForma, znany poznański zespół, w najbliższy weekend świętuje swoje 19-lecie! 25 kwietnia 2001 roku pierwszy koncert zagrali Młodsi Panowie Dwaj, która to formacja przekształciła się później w Kwartet ProForma. W tej szczególnej sytuacji świętować można jednak wyłącznie wirtualnie, zatem muzycy – Przemek Lembicz i Marcin Żmuda – zapraszają na wyjątkowy koncert.

W repertuarze występu, transmitowanego ze znanej poznańskiej “Kultowej”, pojawią się utwory, z których Kwartet ProForma słynie – prócz kompozycji autorskich, wykonywali także między innymi   dzieła Jacka Kaczmarskiego,  Stanisława Staszewskiego, Przemysława Gintrowskiego, Leonarda Cohena, Boba Dylana. Nowe aranżacje Kwartetu ProForma – w trakcie koncertu wykonywane na gitarę i fortepian – to gratka nie tylko dla fanów twórczości wyżej wymienionych bardów. 
 
Transmisję będzie można obejrzeć w formie transmisji internetowej. Podczas koncertu będzie można wesprzeć muzyków za pośrednictwem Polskiej Fundacji Muzycznej i akcji #zostańzmuzyką – utworzona zostanie specjalna wirtualna skarbonka, do której będzie można wrzucić symboliczny datek. 

https://www.facebook.com/events/1554805374669711/

To nie jedyny pomysł Kwartetu ProForma na prezent dla fanów. Do 10 maja zakupić można wyjątkowe koszulki zespołowe! Jak mówi Przemek Lembicz, współzałożyciel Kwartetu ProForma – Jak wszyscy doskonale wiecie, nastały trudne czasy dla artystów. Możecie nas wesprzeć, nabywając wyśmienite pandemoniczne koszulki kwartetowe z misiem (koszulki bardzo wysokiej jakości!) – męskie, damskie lub dziecięce. T-shirty można zamawiać za pośrednictwem strony internetowej zespołu.

Kwartet ProForma to wyjątkowy, pięcioosobowy kwartet. Zainteresowania i temperament muzyczny sytuują zespół gdzieś pomiędzy krainą łagodności, a ciężkim rockiem, z uwzględnieniem wszystkich odcieni pośrednich.

W 2016 roku ukazała się płyta “Na końcu świta”, zawierająca 16 autorskich piosenek złożonych w spójny koncept, dotykający spraw ostatecznych zarówno z powagą, jak i humorem. Album został doskonale przyjęty przez publiczność i krytyków. W opiniach podkreślano dojrzałość i różnorodność muzyczną oraz perfekcję wykonawczą zespołu. W marcu 2012 roku Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego – Taty Kazika. Ten – w zamierzeniu jednorazowy projekt – zaowocował powstaniem formacji Kazik i Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 roku dwupłytowego albumu “Wiwisekcja”. Dwa lata później, w 2017 roku wydana została kolejna płyta, “Tata Kazika kontra Hedora” z piosenkami napisanymi do odnalezionych po latach wierszy Stanisława Staszewskiego. Piosenki z tej płyty przez ponad rok gościły w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Dwie z nich, „Most” oraz „Gdybym miał kogoś”, dotarły do pierwszego miejsca tego prestiżowego plebiscytu. W 2018 roku album „Tata Kazika kontra Hedora” uzyskał status złotej płyty.
Kwartet ProForma zagrał już blisko 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Niemcy, Ukraina, Irlandia, Stany Zjednoczone). Zespół regularnie koncertuje na rozmaitych festiwalach piosenki autorskiej i nie tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *