Dziewiąty album Trivium “What The Dead Men Say” już w sprzedaży !

Nominowana do Grammy metalowa kapela Trivium – w składzie Matt Heafy (wokal, gitary), Corey Beaulieu (gitary), Paolo Gregoletto (bas) oraz Alex Bent (perkusja) – wydaje właśnie swój dziewiąty, długogrający album “What The Dead Men Say“. Nad brzmieniem materiału czuwali członkowie Trivium i Josh Wilbur. Najnowszym singlem promującym wydawnictwo jest “Bleed Into Me“, wcześniej muzycy opublikowali klipy “Catastrophist” oraz do nagrania tytułowego. Teledysk do drugiego zrealizowano już w czasach kwarantanny. Fani mieli okazję poznać również utwór “Amongst The Shadows & The Stones“.

Mimo czasów izolacji, Trivium przygotowali serię działań promocyjnych. W dniu premiery albumu, o godzinie 21:00, Heafy poprowadzi odsłuch płyty na swym kanale Twitch. Z kolei 25 kwietnia na stronie Knotfest.com będzie można zobaczyć występ Trivium z festiwalu Download z 2019 roku.

Na tym nie koniec. W poniedziałek, 27 kwietnia, Trivium uruchomią wirtualną akcję promocyjną na stronie swojego sklepu, podczas której podpisywać będą płyty. Z kolei w środę, 29 kwietnia, ponownie o 21:00, Trivium i Josh Wilbur uczestniczyć będą w sesji Q&A, którą będzie można śledzić na profilach bandu na Facebooku i YouTube.

Na koniec, 30 kwietnia o 21:00, Trivium na YouTube retransmitować będą swój koncert z Brixton Academy, z 2018 roku. Oczywiście, będzie to także okazja do rozmowy z fanami. Wypatrujcie więc sekcji komentarzy.

Tracklista
“IX”
“What The Dead Men Say”
“Catastrophist”
“Amongst The Shadows & The Stones”
“Bleed Into Me”
“The Defiant”
“Sickness Unto You”
“Scattering The Ashes”
“Bending The Arc To Fear”
“The Ones We Leave Behind”

Bio Trivium

W 2005 roku Trivium wydali kultowy dziś album “Ascendancy“. Magazyn “KERRANG!” uznał wydawnictwo za “Płytę roku”, a wysoka sprzedaż zapewniła złoty status w Wielkiej Brytanii. Na całym świecie rozeszło się pół miliona egzemplarzy dzieła. “Metal Hammer” umieścił “Ascendancy” w zestawieniu “100 najlepszych metalowych płyt XXI wieku”. Album dał początek sześciu kolejnym, które konsekwentnie docierały do top 25 zestawienia Billboard Top 20 oraz pięciu z rzędu, które znalazły się w top 3 notowania Hard Rock Albums Chart. Kulminacja nastąpiła w 2017 roku, gdy za sprawą krążka “The Sin And The Sentence” łączna liczba streamów zespołu przekroczył ćwierć miliarda. Ponadto, “Betrayer” otrzymał nominację do Grammy w kategorii “Najlepsze wykonanie metalowe” (Best Metal Performance). Krytycy nie szczędzili pochwał i takie tytuły jak “Decibel”, “Loudwire”, “Ultimate Guitar”, “MetalSucks” czy “Metal Hammer” uznały Trivium za jeden z najlepszych zespołów na współczesnej scenie metalowej. O statusie kapeli świadczyć mogą też występy u boku takich gwiazd jak Metallica, Black Sabbath, Iron Maiden oraz udział w tak zacnych muzycznych imprezach jak Download, Bloodstock czy KNOTFEST. Po 20 latach, z 8 płytami w dyskografii oraz setkami wyprzedanych koncertów, Trivium wciąż realizują swe ambicje z 1999 roku. Na dziewiątym albumie “What The Dead Men Say” [Roadrunner Records], kwartet z Florydy wznosi się na wyżyny tworzenia mistrzowskich melodii i refrenów, zakorzenionych w thrashowych gęstwinach, blackmetalowej mocy oraz ekstremalnym klimacie.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!