Największa gitarowa orkiestra online zagra już w piątek! Niezbędnik Gitarzysty !

Już w piątek, 1 maja, odbędzie się 18. edycja Gitarowego Rekordu – po raz pierwszy w historii w całości online. Legendarne “Hey Joe” zagramy w tym roku w domach, w oknach, na balkonach i w ogrodach. Mimo odmiennej formuły festiwalu do wspólnego grania przyłączą się wybitni artyści, w tym Jennifer Batten, Stan Skibby, LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Wojciech Pilichowski, muzycy Budki Suflera i Sebastian Riedel. Podczas Rekordu trwać będzie także akcja charytatywna na rzecz podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Transmisja na żywo rusza 1 maja o 12:00 przez stronę www.heyjoe.pl .

Niezbędnik Gitarzysty – gramy  w oknach, na balkonach i w ogrodach!
Podczas tegorocznej edycji nie spotkamy się na wrocławskim Rynku, ale wzorem Włoch czy Hiszpanii zagramy na balkonach, w domach i w ogrodach. Żeby wziąć udział w Rekordzie, wystarczy mieć gitarę i znać pięć podstawowych akordów C/G/D/A/E, potrzebnych do zagrania utworu „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Akordy do piosenek dostępne są na oficjalnej stronie festiwalu w zakładce: ZAGRAJ Z NAMI. Dopuszczalne są wszystkie rodzaje gitar oraz pozostałe instrumenty strunowe. Do zabawy będzie można  dołączyć również z innymi  instrumentami, jak skrzypce czy harmonijka. 1 maja należy wysłać maila ze zgłoszeniem na adres gramy@heyjoe.pl. Karty uczestnictwa są do pobrania na oficjalnej stronie festiwalu. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z otrzymaniem Certyfikatu Gitarzysty. Organizatorzy zachęcają do wysyłania zdjęć i filmów (w poziomie) ze wspólnego grania na adres: gitarowy.2020@gmail.com oraz dzielenia się nimi na wydarzeniu na Facebooku i na Instagramie. Transmisja na żywo rozpocznie się 1 maja o godz. 12:00 na stronie www.heyjoe.pl. Próby wyznaczone są na godz. 14:00 i 15:00. Rekord bijemy – jak co roku – o godz. 16:00. 
 
Zagrają dla Hendrixa, Lipki i… personelu medycznego Do grona wybitnych gitarzystów, którzy 1 maja zagrają jako największa gitarowa orkiestra online, dołączyła Jennifer Batten, znana ze współpracy z Michaelem Jacksonem, oraz Stan Skibby – sobowtór Jimiego Hendrixa. W tym roku mija 50 lat od śmierci Hendrixa – podczas Gitarowego Rekordu usłyszymy największe przeboje artysty, w tym “Hey Joe”, “Foxy Lady” i “Voodoo Child”. Członkowie Budki Suflera – Mietek Jurecki i Tomasz Zeliszewski wraz z Bartem Sosnowskim wykonają utwór “Jest taki samotny dom” w hołdzie dla Romualda Lipki. Z kolei Sebastian Riedel zaśpiewa “W życiu piękne są tylko chwile” – jeden z najpiękniejszych hitów polskiego rocka. Utwór dedykowany będzie personelowi medycznemu na całym świecie. Udział w Gitarowym Rekordzie Świata potwierdzili również m.in. LeBurn Maddox, Jan Borysewicz, Jose Torres, Piotr Łukaszewski, Łukasz Łyczkowski, Wojciech Pilichowski, Marco Bartoccioni i Michael Molenda. Gitarową orkiestrę poprowadzi Leszek Cichoński.

Pomagamy REKORDowo!
Podczas Gitarowego Rekordu Świata trwać będzie akcja charytatywna na rzecz ciężko chorych dzieciaków – podopiecznych Fundacji ZOBACZ MNIE. Każdy, kto przekaże darowiznę o wartości minimum 25 zł, będzie miał szansę wygrać unikatową gitarę projektu Szymona Chwalisza, twórcy legendarnych woodstockowych gitar. Wyjątkowy projekt artysty namalowany na gitarze to obraz opustoszałego wrocławskiego Rynku w czasach kwarantanny – miejsca, które od lat gromadzi tysiące ludzi, a dziś jest puste jak nigdy wcześniej. Szczegóły www.zobaczmnie.org i www.heyjoe.pl

W historii Gitarowego Rekordu Guinnessa tegoroczna edycja zaznaczona będzie jako „specjalna edycja online” – niezależnie od wyniku, w przyszłym roku do pobicia rekordu nadal potrzebne będą minimum 7 424 gitary. 

Więcej informacji na www.heyjoe.pl oraz www.facebook.com/GitarowyRekord

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!