Tyr udostępnił na swoim kanale całe nagranie z tegorocznego koncertu w Tórshavn!

Tyr zaprezentował się w swojej ojczyźnie w towarzystwie Orkiestry Symfonicznej Wysp Owczych. Koncert odbył się 8 lutego 2020 roku w Nordic House, w Tórshavn – stolicy archipelagu.

Wspólny występ Tyr & Symphonic Orchestra of Faroe Islands na Youtube:

Przypominamy, że najnowsze wydawnictwo Tyr – „Hel” ukazało się w marcu ubiegłego roku nakładem Metal Blade Records. Zgodnie z wzmiankami, które pojawiły się w social mediach, grupa rozpoczęła już prace nad kolejnym albumem studyjnym. Czy premiery doczekamy się jeszcze w tym roku?

Tyr zaprezentuje się w naszym kraju wczesną jesienią, podczas co-headlinerskiej trasy z zespołem Arkona. Grupy odwiedzą wspólnie aż cztery polskie miasta, a w roli supportu wystąpią Dalriada oraz Varang Nord.

Plan jesiennych koncertów Tyr i Arkona w Polsce:
17 września / Kraków @ Kwadrat
18 września / Warszawa @ Proxima
19 września / Poznań @ U Bazyla
20 września / Gdańsk @ Drizzly Grizzly

Bilety na koncerty są dostępne w sprzedaży na:
https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/en/ (tylko Gdańsk)


TYR (Wyspy Owcze) folk metal:

Nie tylko Arkona wielokrotnie gościła w Polsce. Co najmniej równie często, jeśli nie częściej, pojawiali się nad Wisłą muzycy pochodzącego z Wysp Owczych zespołu Týr. Ba, zdarzyło im się nawet odbyć u nas 12-koncertową trasę! Obecnie kapela jest głównym muzycznym towarem eksportowym Wysp Owczych i liczącą się siłą na folkowo-metalowej scenie.

Týr powstał w 1998 roku. Wszelkie zawirowania personalne oraz podróże z koncertami od samego początku, pamiętają Gunnar Thomsen (bas i wokal) oraz Heri Joensen (gitara, wokal). Zespół tworzy melodyjną, dość podniosłą odmianę folk metalu, doskonałą do śpiewania przez fanów na koncertach albo przy piwku. Sporo w tej muzyce odniesień do nordyckiej mitologii, Wikingów. Zresztą, nazwa zespołu pochodzi od imienia skandynawskiego boga wojny, Týra. Oprócz uznania fanów i sceny folkowo-metalowej można powiedzieć, że grupa dorobiła się kilku klasyków z “Hail to the Hammer” na czele.

http://tyr.fo/
https://www.facebook.com/tyrband/
https://www.youtube.com/watch?v=fu2bgwcv43o

ARKONA (Rosja) pagan folk metal:

W Polsce ten zespół nie wymaga specjalnej prezentacji. Rosyjska Arkona odwiedza nasz kraj regularnie i nie ma żadnego problemu z przyciągnięciem licznej rzeszy maniaków pagan folk metalu na swoje koncerty. Grali w klubach, grali na dużych festiwalach. Zawsze ofiarując w zamian za gorące przyjęcie porcję energetycznej, skocznej muzyki, idealnej do zabawy.

Ponieważ Arkona w Polsce jest doskonale znana, wystarczy chyba w telegraficznym skrócie przypomnieć, że zespół zaczął działalność w 2002 roku w Moskwie, a ten czas pamięta z obecnego wcielenia jedynie charyzmatyczna wokalistka Masza Archipowa. Oprócz niej grupę tworzą Rusłan “Kniaź” Rosomachierow (gitara basowa), Siergiej “Lazar” Atraszkiewicz (gitara), Władimir “Volk” Rieszetnikow (flet, dudy) i mający niebotycznie obszerne muzyczne CV Andriej Iszczenko (perkusja). Przy pomocy wielu tradycyjnych instrumentów Arkona tworzy ciekawą mieszankę pagan folku i metalu, a w śpiewanych po rosyjsku piosenkach, nawiązuje do tradycji przodków, do legend, baśni, podań, etc.

https://www.arkona-russia.com/ ‘
https://www.facebook.com/arkonarussia/
https://www.youtube.com/watch?v=SgXlUxDGFvU

DALRIADA (Węgry) folk metal:

Poza gatunkiem muzycznym węgierska Dalriada dzieli z Týr rok powstania. O ile jednak kapela z Wysp Owczych krótko po powstaniu ostro ruszyła z kopyta, Madziarzy tak naprawdę na poważnie zabrali się za tworzenie muzyki w 2003 roku.

Główną pozycję na scenie w siedmioosobowej formacji zajmuje wokalistka Laura Binder (gra także na skrzypcach i flecie) oraz András Ficzek (wokal, gitara). Z Týr i Arkoną muzycy Dalriady znają się bardzo dobrze, bo mieli okazję już wspólnie występować, również w Polsce. Śpiewają po węgiersku, czerpiąc z węgierskich legend i poematów, choć źródła nazwy zespołu znajdują się na Wyspach Brytyjskich. Warto dodać, że w folk metalu w wykonaniu Węgrów, pierwiastek metalowy jest bardzo silnie obecny, agresywny i jednocześnie mocno melodyjny. Jeśli ktoś chciałby poszaleć w circle picie do folkowo-metalowego grania, trudno będzie o lepszą okazję niż koncert Dalriady.

https://dalriada.hu/
https://www.facebook.com/Dalriadahu/
https://www.youtube.com/watch?v=9F7b4skyUy4

VARANG NORD (Łotwa) folk metal:

Varang Nord to wykonująca folk metal łotewska formacja, która powstała w 2014 roku na terenie dawnych Inflant, w drugim co do wielkości mieście Łotwy, Dyneburg (po łotewsku Daugavpils) nad Dźwiną (łot. Daugava). Najwięcej jest tam Rosjan, potem Łotyszy, a na trzecim miejscu, jeśli chodzi o narodowości, są Polacy.

Kapela składa się z czterech panów i dwóch pań. Wszyscy są miłośnikami chłodnych okolicznych lasów, dawnych bóstw, którym składano krwawe ofiary, szalonych imprez z niekończącym się strumieniem ciemnego piwa i głośnych śpiewów.

Muzycznie Varang Nord to deathmetalowe riffy, epickie śpiewy, melodyjne partie akordeonu. Już w roku powstania kapeli ukazała się zaśpiewana po rosyjsku EP-ka “Fire Of The North”. Potem były jeszcze kolejna EP-ka i dwa duże albumy, ale najważniejszym wydarzeniem w historii Varang Nord było zwycięstwo w 2019 roku na Wacken Metal Battle.

https://www.facebook.com/varangnord/
https://www.youtube.com/watch?v=smwaCH1fHeg


Zagrają:
TYR (Wyspy Owcze) folk metal
ARKONA (Rosja) pagan folk metal
+
Dalriada (Węgry) folk metal
Varang Nord (Łotwa) folk metal

Kiedy: 17 września (czwartek)
Gdzie: Kraków @ Kwadrat, ul. Skrażyńskiego 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 18 września (piątek) 2020
Gdzie: Warszawa @ Proxima, ul. Żwirgi i Wigury 99a
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 19 września (sobota) 2020
Gdzie: Poznań @ U Bazyla, ul. Norwida 18a
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 20 września (niedziela) 2020
Gdzie: Gdańsk, Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 90 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly


Bilety na koncerty dostępne na:

https://sklep.knockoutprod.net (druki kolekcjonerskie)
https://www.tickets.drizzlygrizzly.pl/en/ (tylko Gdańsk)
https://ebilet.pl 


Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!