13. Polski Top Wszech Czasów – WYNIKI!

W majówkę radiowa Trójka przeprowadziła wyjątkowy, bo aż dwudniowy “Polski Top Wszech Czasów”. Słuchacze mogli wybrać 66 piosenek z listy niemal 800 utworów. Do tej pory największym uznaniem słuchaczy cieszą się w nim: “Autobiografia” Perfectu, “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz “Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. Kto stanął na podium tegorocznego notowania?

Dwudniowy 13. Polski Top Wszech Czasów w Programie 3 Polskiego Radia za nami! Zapraszamy do zapoznania się z wynikami tegorocznego notowania.

13. Polski Top Wszech Czasów wybrzmiał na antenie Trójki 1 i 2 maja 2020 roku. Oto wyniki:

1. Obywatel G.C. NIE PYTAJ O POLSKĘ


2. Perfect AUTOBIOGRAFIA
3. Maanam KRAKOWSKI SPLEEN
4. Kult POLSKA
5. Sztywny Pal Azji WIEŻA RADOŚCI, WIEŻA SAMOTNOŚCI
6. Kult ARAHJA
7. Republika BIAŁA FLAGA
8. Dżem LIST DO M.
9. Czesław Niemen DZIWNY JEST TEN ŚWIAT
10. Myslovitz DŁUGOŚĆ DŹWIĘKU SAMOTNOŚCI
11. Chłopcy z Placu Broni KOCHAM WOLNOŚĆ
12. Aya RL SKÓRA
13. Budka Suflera JOLKA, JOLKA PAMIĘTASZ
14. Turbo DOROSŁE DZIECI
15. TSA 51
16. Rezerwat ZAOPIEKUJ SIĘ MNĄ
17. Marek Grechuta DNI, KTÓRYCH NIE ZNAMY
18. Lao Che WOJENKA
19. Czesław Niemen SEN O WARSZAWIE
20. Martyna Jakubowicz W DOMACH Z BETONU NIE MA WOLNEJ MIŁOŚCI

Pełna Lista Pod Linkiem : https://www.polskieradio.pl/9/3516/Artykul/2502346,13-Polski-Top-Wszech-Czasow-SPRAWDZ-WYNIKI

Od 1994 roku radiowa Trójka, na przełomie roku, ogłasza listę piosenek, które cieszą się wśród słuchaczy największą popularnością, czyli Top Wszech Czasów. Jednak w 2008 roku Program 3 Polskiego Radia po raz pierwszy zorganizował polski plebiscyt. Od tego czasu największym uznaniem słuchaczy cieszą się w nim: “Autobiografia” Perfectu, “Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena oraz “Kocham wolność” Chłopców z Placu Broni. W ubiegłym roku zwyciężyła wspomniana “Autobiografia”, na drugim miejscu uplasował się przebój Obywatela G.C. “Nie pytaj o Polskę”, a na trzecim znalazł się “Krakowski spleen” Maanamu.

W tym roku można było głosować na 66 utworów spośród niemal 800 propozycji – począwszy od “Specjalnego rodzaju kontrastu” grupy 1984, aż do “Jadę pociągiem prawdziwym” Zucha Tomka Wertza i Marka Grechuty.

Głosowanie na stronie Polskiego Topu Wszech Czasów trwało od 2 marca do 27 kwietnia. O tym, która piosenka zebrała w tym roku najwięcej głosów, przekonaliśmy się – po raz pierwszy w historii plebiscytu – w trakcie dwudniowej, trwającej łącznie aż 24 godziny audycji. Utwory, które zajęły miejsca od 245 do 113 poznaliśmy w piątek 1 maja w godz. 9.00-21.00. W sobotę 2 maja – w tych samych godzinach – dowiedzieliśmy się, jak wygląda zestawienie od pozycji 112 do 1.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *