Ania Karwan prezentuje czwarty oficjalny singiel z płyty wraz z teledyskiem

Po radiowych przebojach „Głupcy” i „Słucham Cię w Radiu Co Tydzień” oraz bardzo osobistym i emocjonalnym utworze „Czarny Świt”, Ania Karwan zdecydowała się zaprezentować czwarty singiel – wzruszającą balladę “Dzięki Tobie”.

2019 rok był przełomowy w rozwoju kariery artystki. W lutym ukazał się jej autorski album wyprodukowany przez Bogdana Kondrackiego (m.in. Dawid Podsiadło, Monika Brodka, Ania Dąbrowska), który jeszcze przed oficjalną premierą znalazł się w pierwszej 15-stce bestsellerów Empiku, a na OLiS zadebiutował na miejscu szóstym.

Po premierze, wokalistka wyruszyła w trasę koncertową promującą krążek,  zdobywając uznanie dziennikarzy i krytyków, a także podbijając serca fanów.  W czerwcu – na 56’ Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, jej utwór  „Słucham Cię w Radiu Co Tydzień”, napisany z Bogdanem Kondrackim            i Tomkiem Świerkiem, zdobył aż trzy wyróżnienia w konkursie Premier: nagrodę jury oraz ZAiKS za najlepszą muzykę oraz tekst współautorstwa Karoliny Kozak.

Jesienią ubiegłego roku jej głos usłyszeliśmy również w głośnej produkcji filmowej „The Secret Game” z Billem Pullmanem i Robertem Więckiewiczem.    Utwór pod tym samym tytułem promował film na festiwalach w kraju i na świecie.

Ania Karwan nie musi udowadniać swojej wokalnej klasy. Uznana została za nową divę polskiej sceny muzycznej. Sama artystka na pierwszym miejscu stawia jednak prawdę i szczerość, dlatego, gdy jej trasa koncertowa została przerwana z powodu pandemii Covid-19, a program „Taniec z Gwiazdami” przeniesiony do jesiennej ramówki, postanowiła zmierzyć się z sytuacją i mimo izolacji, pokazać fanom swoją codzienność i dodać im otuchy w tym trudnym czasie.

Ta piosenka to hołd dla mojej mamy, ale gdzieś pod spodem poruszam też duży, społeczny, wciąż ukrywany problem jakim jest depresja i stany lękowe. W tym utworze opisuję, co czuję, kiedy spływa na mnie fala niepokoju. Dlaczego zdecydowałam się na teledysk? Żeby pokazać moim fanom, że i ja się czasem boję. Zwłaszcza teraz, kiedy nasze jutro stało się jeszcze bardziej niepewne, niż zwykle. W teledysku pokazałam relację z moją córką dzięki której chce mi się mocniej i bardziej kochać i żyć. Moją mamę, dzięki której umiem to robić i siebie – tę zwyczajną kobietę, której troski nie różnią się od Waszych. Tym nieplanowanym singlem wychodzę do Was, żebyście pamiętali, ze „nic co złe nie musi wiecznie trwać” i jestem w tym razem z Wami.”

Album „Ania Karwan”, z którego pochodzi singiel „Dzięki Tobie”, ukazał się nakładem 2trackrecords – wytwórni, założonej przez Bogdana Kondrackiego   i Sławka Mroczka (właściciela Custom34 Studio).

www.aniakarwan.com

www.facebook.com/AniaKarwanOfficial/ www.instagram.com/aniakarwan/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *