„WHO” – nowy singiel zapowiada piątą płytę Korbowodu

Już w czerwcu premierę będzie miał piąty album istniejącej od początku lat 90-tych alternatywnej grupy Korbowód. Zespół udostępnił właśnie singiel „WHO”, promujący to wydawnictwo.

Nowy singiel Korbowodu zapowiada album zatytułowany „Lived Like Kings”, który na rynku ukaże się w czerwcu bieżącego roku. Zespół nie zdradził jeszcze dokładnej daty premiery, wiemy natomiast, że przed nią udostępni nowy klip promujący krążek.

Zespół powstał w 1991 roku w Mysłowicach. Jest uważany za współtwórcę kultowej już mysłowickiej sceny alternatywnej. Jego muzycy udzielali się także, m.in. w takich formacjach, jak Lenny Valentino, Dic4Dick, Beltaine, Akurat, Myslovitz czy Hawkwind. Korbowód ma w dorobku cztery pełne albumy: „My Six Is Your Nine” (2013), „Strona C” (2005), „Home” (2000) oraz „Back To The Funny Farm” (1997).

„Lived Like Kings”, podobnie jak poprzednia płyta „My Six Is Your Nine”, został nagrany z irlandzkim wokalistą i tekściarzem Davidem O’Sullivanem. Wszystkie dotychczasowe wydawnictwa Korbowodu dostępne są na stronie zespołu: www.korbowod.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *