Republika z 1998 roku i Męskie Granie 2010, czyli dwa znakomite koncerty w radiowej Trójce

W najbliższy weekend Trójka przypomni dwa znakomite koncerty. W piątek 8 maja o godz. 23.07 odbędziemy muzyczną podróż do pierwszej trasy Męskiego Grania z 2010 roku, a dwa dni później, w niedzielę 10 maja o godz. 19.05 cofniemy się aż do 1998 roku, kiedy to na Trójkowej scenie wystąpiła grupa Republika na czele z Grzegorzem Ciechowskim, którego utwór “Nie pytaj o Polskę” zwyciężył w 13. Polskim Topie Wszech Czasów.

Wyjątkowy koncert po kilkuletniej nieobecności

Republika, zagrała 6 grudnia 1998 roku w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w składzie: Grzegorz Ciechowski, Sławomir Ciesielski, Zbigniew Krzywański i Leszek Biolik. Ten mikołajkowy koncert był pierwszym po długiej, trzyletniej nieobecności zespołu – zarówno na scenie, jak i listach przebojów. Trójkowe spotkanie z publicznością i Słuchaczami odbyło się niedługo po wydaniu płyty “Masakra” (1998).

I to właśnie utwory z tego albumu znalazły się – obok największych przebojów grupy i solowych piosenek Obywatela G.C. – w repertuarze tamtego wieczoru. Koncert zapowiadał Piotr Kaczkowski, a zapis całego występu można znaleźć na płycie “Republika – Live 6.12.1998” z serii “Koncerty w Trójce”, wydanej nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płytę można nabyć w Sklepie Polskiego Radia.

Koncerty w Trójce vol. 13 - Republika Live 6.12.1998  (foto: mat. promocyjne)

Męskie Granie – to już dekada

Radiowa Trójka towarzyszy trasie Męskiego Grania od samego początku, czyli przez dziesięć długich lat – w ubiegłym roku projekt ten obchodził swoje okrągłe urodziny. 11. edycja muzycznego cyklu, który w lipcu i sierpniu na scenach w kilku miastach gromadził najlepszych polskich artystów związanych z muzyką alternatywną, niestety nie odbędzie się w tym roku w stałej formule. Dlatego Program 3 Postanowił choć nieco zrekompensować Słuchaczom i fanom niedosyt i przypomnieć jeden z koncertów, który odbył się w ramach inauguracyjnej trasy Męskiego Grania 2010. Wśród wykonawców znaleźli się m.in. VooVoo, Maciej Maleńczuk, Apteka i Abradab. A wydana przez Polskie Radio płyta z zapisem wybranych występów została w kolejnym roku nagrodzona Fryderykiem w kategorii Album roku – muzyka alternatywna.

Na dwupłytowym albumie będącym zapisem pierwszej trasy Męskiego Grania pojawili się tacy wykonawcy jak m.in.  Smolik, Abradab, Maleńczuk/Waglewski, Voo Voo, Kim Novak, Waglewski Fisz Emade, Jacaszek, dj Eprom, OxyGen, Pogodno czy Mitch & Mitch  (foto: mat. promocyjne)

Na dwupłytowym albumie będącym zapisem pierwszej trasy Męskiego Grania pojawili się tacy wykonawcy jak m.in. Smolik, Abradab, Maleńczuk/Waglewski, Voo Voo, Kim Novak, Waglewski Fisz Emade, Jacaszek, dj Eprom, OxyGen, Pogodno czy Mitch & Mitch (foto: mat. promocyjne)

Hymnem pierwszej trasy koncertowej Męskiego Grania był utwór “Wszyscy muzycy to wojownicy”, w którym swoje siły połączyli Wojciech Waglewski, Maciej Maleńczuk i Abradab.

Początek retransmisji koncertu Męskie Granie 2010 w piątek 8 maja o godz. 23.07.

kr/mat. prasowe

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!