Rezerwat nowa wersji hitu “Zaopiekuj się mną”

Ostatnie dzieło Andrzeja Adamiaka i Piotra Smoleńskiego – teledysk do kultowej piosenki „Zaopiekuj się mną” w specjalnej wersji, w której Andrzej naśladuje głosem wszystkie instrumenty.

Poniżej historia tego teledysku, którą przedstawia Piotr Smoleński:

„W poniedziałek 30 marca 2020 r. skontaktował się ze mną Andrzej Adamiak. Znaliśmy się od wielu lat, pracowaliśmy wspólnie przy kilku projektach. Andrzej wysnuł słuszne przypuszczenie, że w dobie pandemii nie mam szczególnie dużo zleceń. Zapytał czy chciałbym nakręcić klip, do nowej wersji największego przeboju zespołu Rezerwat – „Zaopiekuj się mną”. Nie tylko szacunek i sympatia do Andrzeja spowodowały, że decyzję podjąłem w sekundę. W obecnej sytuacji człowiek robi wiele żeby mieć powód do wyjścia z domu.
W środę, tj. 1 kwietnia zdzwoniliśmy się i uzgodniliśmy ogólny zarys scenariusza. Od 5 kwietnia zaczęliśmy zdjęcia w opustoszałej Warszawie. Klip zrealizowany miniaturowym, pandemicznym składem, przy zerowym budżecie. Klaudia Winiarska – aktorka, Michał Szewczykowski – scenariusz, operator drona, oraz ja, w swojej tradycyjnej roli reżysera – operatora.
Nagle zaczęło się robić dziwnie. Kontakt z Andrzejem się urwał, nie odzywał się, nie podrzucał swoich pomysłów. Jego telefon milczał, obiecane materiały, które miał nagrać, nie dotarły do mnie nigdy. Pracowaliśmy jednak dalej. W poniedziałek okazało się, że nie robimy kolejnego projektu z Andrzejem, lecz nagrywamy jego epitafium.
Dzisiaj chcemy się nim podzielić ze wszystkimi: rodziną, przyjaciółmi i fanami twórczości Andrzeja.

Mamy ogromną nadzieję, że Andrzejowi spodoba się to, co zobaczy.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *