Bartosz Słatyński, były wokalista grup Avalanche i Penny Lane, prezentuje dwa nowe utwory

Pierwszym z nich jest “Powrót z gwiazd”. Coś dla siebie znajdą w nim na pewno fani Davida Bowiego. Inspiracją do jego napisania stała się bowiem historia Majora Toma z jego kultowej piosenki “Space Oddity”.

“Powrót z Gwiazd”:

“Obok oczywistego nawiązania do piosenki Davida Bowiego, pojawia się moje własne, symboliczne poczucie powrotu z chmur czy gwiazd. Zawsze byłem bujającym w obłokach chłopakiem, a teraz przekraczając czterdziestkę, przewartościowałem swoje życie. I w tym nowym, uporządkowanym świecie odnajduję się naprawdę, tu i teraz.” – mówi Bartosz Słatyński na temat “Powrotu z gwiazd”.

Druga piosenka, zatytułowana “Ona dobrze wie”, opowiada o lęku przed nieznanym, o chorobie, depresji. Tekst jest bardzo osobisty, ale w dzisiejszych czasach każdy doszuka się w niej swoich własnych obaw, które jednak niosą nadzieję na dobre zakończenie.

“Muzycznie, to wciąż gitarowy Bartosz z czasów Pennego i Avalanche. Jedynie technika idzie naprzód, dla mnie wciąż ważne są emocje objawiające się w „płaczących” oldschoolowych gitarach i lirycznych tekstach.” – dodaje Bartosz.

Piosenki to owoc współpracy z muzykami – Pawłem Basakiem, Adrianem „Afganem” Gąsiorem, Łukaszem Zającem i Robertem Zającem oraz tekściarzami Maciejem Płużkiem i Wojtkiem Gruszczyńskim. Prace przebiegały pod okiem realizatora i producenta Michała Kuczery.

Bartosz Słatyński ma na swoim koncie cztery płyty długogrające, w tym m.in. z zespołem Penny Lane, którego debiut fonograficzny był nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2006.

One thought on “Bartosz Słatyński, były wokalista grup Avalanche i Penny Lane, prezentuje dwa nowe utwory

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!