“Fannybaws” – kolejny nowy teledysk i singiel Alestorm!

Zespół Alestorm wypuścił właśnie swój kolejny singiel “Fannybaws”, który promuje najnowsze wydawnictwo wilków morskich, “Curse of the Crystal Coconut”. Płyta ukaże się już 29 maja nakładem Napalm Records. “Fannybaws” to historia przerażającego pirata, który odziany tylko w tygrysią skórę zabił potężną kałamarnicę i walczył z wikingami. Połączenie rytmicznych gitarowych riffów, chrapliwego głosu kapitana Chrisa Bowesa i miażdżących bębnów sprawi, że odkrycie swojego wewnętrznego zabijaki, będzie tylko kwestią chwili.

Singlowi towarzyszy również oficjalny teledysk, jest to trzecie już video, które promuje płytę “Curse of the Crystal Coconut”, klip nakręcony został w iście pirackim stylu kapeli. Przekonajcie się sami i pożeglujcie po morzach razem z wielkim “Fannybaws”.

A o samym teledysku zespół mówi tak:Oh wow! Historia Szkocji pełna jest opowieści o potężnych piratach, ale żaden z nich nie budził takiego przerażenia jak legendarny Phann’aig Bhall (na szkockich niznach znany był również jako ‘Fannybaws’). Mamy nadzieję, że oddaliśmy sprawiedliwość jego dokonanium tym utworem, a wszyscy zaśpiewacie razem z nami. Meet yer dad and smell yer maw!

 

Dwa lata po wydaniu swojej ostatniej płyty, “No Grave But The Sea” pijacka załoga metalowych piratów przygotowała nowy krążek “Curse Of the Crystal Coconut”, który ukaże się 29 maja nakładem Napalm Records. Będzie to szósta płyta w dorobku kapeli. Załoga pod dowództwem kapitana Christophera Bowesa, której twórczość znana jest z bezwstydnie chwytliwych melodii, z dumą prezentuje 11 pirackich hymnów, utrzymanych w specyficznym chaotycznym stylu, 11 utworów, które dosłownie wyciągną dywan spod stóp słuchacza. Na płycie pojawiają się tacy znakomici goście jak m.in. Ally Storch z Subway to Sally (skrzypce na całym albumie) oraz kapitan Yarrface z Rumahoy.

”Tresure Chest Party Quest” to obowiązkowy numer dla wielbicieli kapeli, pełen riffów i wyjatkowego poczucia humoru Christophera Bowesa, który zabiera słuchacza w podróż po najciemniejszych tawernach ‘Tortugas’. Przebojowy “Chomp Chomp” z gościnnym udziałem Vretha, wokalisty Finntroll może spowodować, że nigdy już nie wypłyniesz na otwarte wody, ale też zaprosi do tańców w rytm porywającej melodii. Chwytliwy rytm “Pirate Metal Drinking Crew” sprawia, że ten twór to kolejny kandydat do hymnu. Uważajcie, by nie rozgniewać kapitana Scurvy, bo może rzucić klątwę kryształowego kokosa przy użyciu brutalnych riffów z “Pirate’s Scorn”. I bez względu na to, czy do słuchania tej płyty otworzysz świeżego kokosa, czy butelkę piwa, na pewno doprowadzi to do szalonej pirackiej eskapady. A dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy przygód Alestorm przygotował 2 CD Mediabook z interpretacjami swoich utworów w…. szesnastowiecznym stylu.

Zamów Curse of the Crystal Coconut JUŻ!

Curse of the Crystal Coconut dostępny będzie w następujących formatach:

 • Drewniany box (zawiera Mediabook, eksluzywny 7’’ singiel, zapis partii poszczególnych instrumentów na USB, wisiorek, flagę, pocztówki) – SOLD OUT
 • 2 CD Mediabook – zawiera XVIwieczną interpretację wszystkich utworów
 • 1 CD
 • LP w kolorze czarnym
 • LP w kolorze czerwonym
 • LP w kolorze złotym – SOLD OUT
 • LP w kolorze fioletowym – SOLD OUT
 • LP w kolorze srebrnym (wyłącznie w sklepie Napalm Records na USA) – SOLD OUT
 • kaseta + walkman w czerwonej pirackiej torbie (tylko w limitowanym nakładzie 250 sztuk) – SOLD OUT
 • album dostępny w wersji cyfrowej
 • album w wersji deluxe dostępny w formacie cyfrowym

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *