Nigdy się na to nie zgodzimy. Czekamy aż wróci NASZA Trójka / Oświadczenie Organka i Dawida Podsiadły !

Nie milkną echa kolejnej afery w radiowej Trójce. Po tym jak anulowano zestawienie radiowej Trójki. Oświadczenia wydali dzisiaj także muzycy; Organek oraz Dawid Podsiadło.

Oświadczenie Organka :

ØŚWIADCZENIE Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, iż zespół ØRGANEK zawiesza współpracę z Trójka – Program 3 Polskiego Radia na czas nieokreślony. Trójka była naszym domem od samego początku istnienia zespołu, dzięki niej mogliśmy przeżyć wiele wzruszeń i radości. Niegdyś gwarant jakości i wolności artystycznej, dziś, na naszych oczach staje się symbolem dewastacyjnej polityki obecnych władz Polskiego Radia. Bezpośrednim powodem naszej decyzji jest usunięcie piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika z ostatniego notowania LP3. Zwalnianie niezależnie myślących dziennikarzy, polityczna ingerencja w ramówkę, atmosfera nagonki i zastraszenia oraz cenzura, to standardy mediów reżimowych z krajów niedemokratycznych. Nigdy się na to nie zgodzimy. Czekamy aż wróci NASZA Trójka. NO PASARAN.

Oświadczenie Dawida Podsiadły :

Dawid Posiadło: Trudno bez emocji patrzeć na kolejny przykład demolowania kultury. Trójka miała zawsze specjalne miejsce w moim sercu, a o istnieniu kultowej listy słyszałem od urodzenia. Muzyczna redakcja Trojki od początku bardzo wspierała mnie i moją twórczość, za co zawsze będę wdzięczny.

Ale jeżeli na dzisiejszej antenie PR3, polityka jest ważniejsza niż muzyka, jeżeli piosenka powoduje powrót najgorszych komunistycznych praktyk, które znam tylko z książek i opowieści, to myślę, że moje utwory też nie powinny być grane na tej antenie, dopóki twórcza wolność słowa nie wróci na fale Trójki”.

Przypomnijmy, piatkowe zestawienie Listy Przebojów Trójki wygrała piosenka Kazika zatytułowana Twój ból jest lepszy niż mój, w której artysta krytykuje ostatnie wydarzenia związane z Jarosławem Kaczyńskim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *