Piotr Stelmach odchodzi z Trójki !!!

Piotr Stelmach kolejny po Piotrze Metzu  dziennikarz radiowej Trójki, który żegna się z rozgłośnią po skandalu z piosenką “Twój ból jest lepszy niż mój” w wykonaniu Kazika.

It’s hard
To believe that it’s my last time
The man on the wireless cries again
It’s over
It’s over

To zdjęcie zrobiono mi w studiu im. Agnieszki Osieckiej. Jest 2012 rok, a ja zapowiadam koncert zespołu Myslovitz.

Zacytowane na początku słowa pochodzą natomiast z najważniejszej piosenki mojego życia. Usłyszałem ją po raz pierwszy w Trójce. A później, co przez wiele lat było dla mnie jak sen, z którego nie chciałem się obudzić, zapowiadałem ten utwór ze studia pod najlepszym radiowym adresem na świecie.Kocham Cię, Tróko.

Ludzie. To Oni byli tu zawsze najważniejsi. Różni charakterologicznie, ale wspaniali. Istotni. Nasyceni kolorami. Ci, z którymi miałem zaszczyt współtworzyć Program Trzeci przez dwadzieścia trzy lata. I Ci, dla których to wspólnie robiliśmy, czyli Słuchacze. Im wszystkim dziękuję. Za czas, który bezpowrotnie zmienił moje życie.

Myśliwiecka 3/5/7. Warszawa. Choć nie byłem tam formalnie zameldowany, ten adres stał się moim domem. Zawsze w ten sposób będę to miejsce pamiętał. I rozumiał.

Dziś złożyłem wypowiedzenie. To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są.

Teraz przede mną przyspieszony kurs załatwiania licznych spraw formalnych związanych z zakończeniem pracy. Będzie to doświadczenie przedziwne, bo nie przypominam sobie, żebym w ciągu tych dwudziestu trzech lat był w pracy kiedykolwiek.

To dla mnie najbardziej dramatyczny czas, jaki pamiętam. Jednak nigdy nie zabraknie mi sił na słowa podziękowania. Zatem czynię to raz jeszcze.

Za Bliskich, których dzięki temu miejscu poznałem. Za muzykę i Artystów, którzy Ją tworzą. Za najlepszych na świecie Słuchaczy. Za cudownych Ludzi, z którymi uczyłem się radia. Za pasję, której nikt i nic we mnie nie zabije. I za emocje, które nigdy się nie skończą. Dziękuję.

Wrócisz. I będzie jeszcze energia! Wiem o tym. Kocham Cię, Trójko.

Keep on rockin’ in a FREE world!

…pa pa…

Twój Piotrek

 

It's hardTo believe that it's my last timeThe man on the wireless cries againIt's over It's overTo zdjęcie…

Opublikowany przez Piotra Stelmacha Środa, 20 maja 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *