Ewa Ewart i bracia Sekielscy gośćmi Najpiękniejszej Domówki Świata !

W trakcie dzisiejszej audycji Zaraz Będzie Ciemno na antenie Antyradia Jurek Owsiak ogłosił gości Akademii Sztuk Przepięknych w ramach 26. Pol’and’Rock Festival. Spotkania odbędą się 30 i 31 lipca i podobnie jak cały festiwal będą dostępne online.

Akademia Sztuk Przepięknych to zapoczątkowany w 2006 roku projekt, który stwarza festiwalowej publiczności możliwość spotkań i dyskusji z wyjątkowymi gośćmi. Na przestrzeni lat zaproszenie do udziału w rozmowach przyjęli m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki, Dorota Masłowska, Olga Tokarczuk i Jerzy Bralczyk.

Do grona gości dołączą w tym roku Ewa Ewart, dziennikarka i wielokrotnie nagradzana reżyserka filmów dokumentalnych, specjalizująca się w filmach przełomowych i mocno przemawiających do odbiorcy, a także Tomasz i Marek Sekielscy, dziennikarze, autorzy głośnych filmów „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”
.


Ewa Ewart urodziła się i wychowała w Polsce, ale większość swojego życia zawodowego spędziła w Londynie, pracując dla telewizji BBC. Podróżowała i pracowała w wielu krajach na świecie, gdzie zrealizowała dokumenty śledcze, polityczne i programy poruszające kwestie społeczne.

Jej filmy ujawniły nowe informacje o kwestiach takich jak korupcja w Rosji Borysa Jelcyna, tajne więzienia w Korei Północnej, wojna domowa w Kolumbii czy tajny i nielegalny program CIA dotyczący ekstradycji w trybie nadzwyczajnym osób podejrzanych o terroryzm.


Publiczność Najpiękniejszej Domówki Świata będzie miała okazję uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu z braćmi Sekielskimi – autorami głośnych filmów dokumentalnych „Tylko nie mów nikomu” i „Zabawa w chowanego”, poruszających problem pedofilii w środowisku duchownych. Za pierwszy z nich autorzy otrzymali m.in. Orły i Telekamerę. Oba filmy na całym świecie obejrzało dotąd ponad 30 milionów widzów.

Tomasz Sekielski – dziennikarz śledczy, reporter, korespondent, pisarz i reżyser. Dziennikarską pracę rozpoczął w bydgoskim oddziale Radia VOX. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami, m.in. Orły, Dziennikarz Roku, Grand Press, Wiktory, Telekamery, Niptel.

Marek Sekielski – producent i dziennikarz telewizyjny, związany z mediami od 20 lat. Karierę rozpoczynał przy programie Marcina Wrony „Pod Napięciem” w TVN, później współpracował z Telewizyjną Agencją Informacyjną, następnie współtworzył poranne pasmo w TVN 24, program „Teraz My!” dla TVN, przez 7 lat był producentem Faktów TVN.

Wszystkie spotkania Akademii Sztuk Przepięknych prowadzą dziennikarze Onetu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!