Alestorm – premiera płyty i nowy klip

Dziś długo oczekiwana premiera nowego albumu pirackiej załegi ALESTORM! “Curse Of The Crystal Coconut” ukazuje się w dniu dzisiejszym nakładem Napalm Records. Dziś także premierę ma najnowszy singiel i teledysk kapeli “Pirate Metal Drinking Crew”, w którym zespół oddaje hołd pirackiemu życiu i… też  prawdopodobnie sobie samym. Rytmiczne partie gitar i wypełnione rumem wokale kapitana Bowesa gwarantują, że utwór ten utknie w głowie słuchacza już przy pierwszym przesłuchaniu.

Piosence towarzyszy klip, w którym widz zabrany zostaje na wycieczkę do Tajlandii, a dokładnie do studia, w którym pijacka załoga nagrała płytę “Curse Of The Crystal Coconut”. W teledysku pojawia się również legendarna gumowa kaczka (w zupełnie odmienny sposób niż można by się było tego spodziewać), niewinne ukulele zostaje zniszczon, a króluje wszechobecne pirackie szaleństwo. Zobaczcie sami!

Dwa lata po wydaniu swojej ostatniej płyty, “No Grave But The Sea” pijacka załoga metalowych piratów przygotowała nowy krążek “Curse Of the Crystal Coconut”, który ukazuje się dziś nakładem Napalm Records. Jest to szósta płyta w dorobku kapeli. Załoga pod dowództwem kapitana Christophera Bowesa, której twórczość znana jest z bezwstydnie chwytliwych melodii, z dumą prezentuje 11 pirackich hymnów, utrzymanych w specyficznym chaotycznym stylu, 11 utworów, które dosłownie wyciągną dywan spod stóp słuchacza. Na płycie pojawiają się tacy znakomici goście jak m.in. Ally Storch z Subway to Sally (skrzypce na całym albumie) oraz kapitan Yarrface z Rumahoy.

”Tresure Chest Party Quest” to obowiązkowy numer dla wielbicieli kapeli, pełen riffów i wyjatkowego poczucia humoru Christophera Bowesa, który zabiera słuchacza w podróż po najciemniejszych tawernach ‘Tortugas’. Przebojowy “Chomp Chomp” z gościnnym udziałem Vretha, wokalisty Finntroll może spowodować, że nigdy już nie wypłyniesz na otwarte wody, ale też zaprosi do tańców w rytm porywającej melodii. Chwytliwy rytm “Pirate Metal Drinking Crew” sprawia, że ten twór to kolejny kandydat do hymnu. Uważajcie, by nie rozgniewać kapitana Scurvy, bo może rzucić klątwę kryształowego kokosa przy użyciu brutalnych riffów z “Pirate’s Scorn”. I bez względu na to, czy do słuchania tej płyty otworzysz świeżego kokosa, czy butelkę piwa, na pewno doprowadzi to do szalonej pirackiej eskapady. A dla najbardziej wytrwałych poszukiwaczy przygód Alestorm przygotował 2 CD Mediabook z interpretacjami swoich utworów w…. szesnastowiecznym stylu.

Zamów Curse of the Crystal Coconut JUŻ!

Pośpiesz się, większość formatów już jest wyprzedana!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *