Koncertowe wydawnictwo od Kamelot już w sierpniu

Elektryzujący koncert z niesamowitą produkcją, wyjątkowi goście specjalni i ekskluzywne dodatki!  

Mistrzowie symfonicznego metalu powracają! Najnowsze wydawnictwo grupy Kamelot “I Am The Empire – Live From The 013” ukaże się już 14 sierpnia nakładem Napalm Records.

Ten majestatyczny live album/DVD/BluRay nagrany został w legendarnym holenderskim klubie 013 w Tilburgu i zawiera 21 kompozycji, w sumie ponad 100 minut ekscytujących koncertowych doznań oraz wiele eksluzywnych dodatków, w tym wywiady z gośćmi specjalnymi, członkami zespołu oraz z fanami. 

KAMELOT ujawnił także koncertowy teledysk do utworu “Sacrimony (Angel of Afterlife)”, w którym gościnnie pojawia się Alissa White-Gluz (Arch Enemy) oraz Elize Ryd (Amaranthe). Piosenka pochodzi z płyty “Silverthorn” (2012) i na nadchodzącym wydawnictwie jest jednym z wielu specjalnych momentów, jakie miały miejsce tamtej pamiętnej  nocy. Utwór ten w swojej koncertowej wersji wznosi się na nowe wyżyny mistrzostwa.

A tak o “Sacrimony (Angel of Afterlife)” mówi Tommy Karevik, frontman Kamelot:

“Z dumą możemy ogłosić, że pierwszym teledyskiem z tego koncertu będzie ‘Sacrimony (Angel of Afterlife)’. Piosenka ta wyznacza początek nowej ery, bo była jedną z głównych kompozycji na płycie ‘Silverthorn’, pierwszym albumie Kamelot ze mną w roli wokalisty. Miłego oglądania!”

14 września 2018 roku to jedna z najważniejszych dat w karierze Kamelot. Zespół, któremu przewodzi mistrz Thomas Youngblood, świętował ten dzień w towarzystwie najlepszych przedstawicieli sceny z nurtu symfonicznego metalu. Zaproszeni goście specjalni, tacy jak m.in. Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain), Elize Ryd (Amaranthe) oraz Lauren Hart (Once Human) sprawili, że wieczór ten zapisał się jako niezywkłe przeżycie koncertowe w pamięci każdego fana i muzyka, którzy brali w nim udział.  

Koncertowa setlista jest potwierdzeniem świetnej formy zespołu i zawiera starannie dobrane utwory – zarówno klasyczne kompozycje jak i koncertowe premiery. Całość uzupełnia oszałamiająca produkcja, za którą stoi Sascha Paeth (m.in. Avantasia, Epica).

Gitarzysta KAMELOT Thomas Youngblood:

“Jesteśmy niezmiernie szczęśliwy, że możemy zaprezentować nasz nowy live album/DVD/BluRay ‘I Am The Empire – Live From The 013’. Po wielu wyprzedanych koncertach w Holandii, najlepszym wyborem na  zarejestrowanie naszego występu był klub 013 w Tilburgu. Wisieńką na torcie jest udział wszystkich gości specjalnych, było to zaprawdę boskie doznanie. “

”I Am The Empire – Live From The 013” zamówić można tutaj

Alissa White-Gluz (Arch Enemy) komentuje:

“To był magiczny wieczór. Fajnie było grać tak długi set w klubie po brzegi wypełnionym przez fanów, którzy znali każde słowo każdej piosenki!”

 

Elize Ryd (Amaranthe) tak mówi o tym koncercie:

”Udział w nagrywaniu tego DVD był dla mnie historyczną chwilą. Nie zapomnijamy, że to właśnie z tym zespołem zaczęłam moje koncertowe życie i razem wiele koncertowaliśmy. Bardzo się cieszę, że w końcu udało się utrwalić erę ciężkiej pracy i przyjaźni. Ogromne podziękowania dla całej rodziny Kamelot za zaproszenie mnie na ten wyjątkowy wieczór. “

 

A Charlotte Wessels (Delain) dodaje:

“Udział w tym specjalnym koncercie i wykonanie “Under Grey Skies” – była to dla mnie absolutna przyjemność. Wydarzenie to przypominało wielkie rodzinne spotkanie. Bardzo dziękuję za zaproszenie. Jestem pewna, że to DVD będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich fanów Kamelot na całym świecie.”

 

Lauren Hart  (Once Human) uzupełnia:

“Co za arcydzieło! To był wielki zaszczyt, by móc dzielić scenę z tyloma legendami i być świadkiem tego pięknego kawałka historii Kamelot!”.

Lista utworów:
1. Transcendence (Intro)
2. Phantom Divine (Shadow Empire) feat. Lauren Hart
3. Rule The World
4. Insomnia
5. The Great Pandemonium
6. When The Lights are Down

 1. My Confession – feat. Eklipse
  8. Veil of Elysium
  9. Under Grey Skies – feat. Charlotte Wessels (live premiere)
  10. Ravenlight – feat. Sascha Paeth
  11. End of Innocence
  12. March of Mephisto – feat. Alissa White Gluz
  13. Amnesiac 
  14. Manus Dei
  15. Sacrimony (Angel of Afterlife) – feat. Alissa White Gluz & Elize Ryd
  16. Drum And Keys Solo
  17. Here’s to the Fall
  18. Forever
  19. Burns to Embrace – with Children’s Choir including Thomas Youngblood’s son
  20. Liar Liar (Wasteland Monarchy) – feat Alissa White Gluz
  21. Ministrium (Shadow Key)


“I Am The Empire – Live From The 013” dostępne będzie w następujących formatach:

– Ltd. Deluxe Box (zawiera: CD, DVD, BluRay, flagę, 5 zdjęć, smycz +  AAA Tourpass & 4 kostki gitarowe)

– Ltd 2 LP w kolorze marmurkowy biało- niebieski + DVD

– Ltd 2 LP w kolorze złotym + DVD

– 2 LP w kolorze czarnym + DVD

– Digipak (zawiera CD, DVD & BluRay)

– album w wersji cyfrowej

KAMELOT:

Thomas Youngblood – gitary

Tommy Karevik – wokal

Oliver Palotai – klawisze

Sean Tibbetts – bas

Alex Landenburg – perkusja

Więcej informacji:
WEBSITE
FACEBOOK
INSTAGRAM
TWITTER
NAPALM RECORDS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *