Fisz Emade Tworzywo zapowiadają nowy album singlem „Nie za miłe wiadomości”

Najnowsza płyta zespołu Fisz Emade Tworzywo zapowiada się na gorzką i smutną. Pierwszy singiel nosi tytuł “Nie za miłe wiadomości”.

Fisz Emade Tworzywo zapowiadają dwupłytowy album

Nowy album Fisz Emade Tworzywo, o tytule Ballady i Protesty ujrzy światło dzienne dopiero jesienią 2021 roku. Będzie się on składał z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.

Pierwsza z nich – Ballady, będzie zawierać głównie akustyczne utwory, napisane na fortepian i sekcję. Nie zabraknie również charakterystycznego brzmienia bębnów Emade i wykreowanych przez niego szumów i trzasków. Będą to osobiste, często intymne opowieści o miłości i tęsknocie do natury. To utwory o niepokoju związanym ze stanem przyrody i planety Ziemi.

Druga opowieść to płyta Protesty. Mocna tekstowo i muzycznie, pełna elementów garażowego rocka, rapu i elektroniki. W tekstach Fisz skomentuje szeroko rozumianą politykę, panoszącą się hipokryzję i kłamstwo oraz zada pytania o kondycję dzisiejszej debaty publicznej.

Dziś do sieci trafił pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo. Początkowo miał on się pojawić w maju, jednak wówczas muzycy zdecydowali się na publikację protest songu Mój kraj znika, w odpowiedzi na wydarzenia w radiowej Trójce.

Singiel “Nie za miłe wiadomości” zapowiada album “Ballady i Protesty”. Płyta, która ukaże się jesienią 2021 roku , składać się będzie z dwóch odrębnych opowieści muzycznych.

Utwór Nie za miłe wiadomości opowiada o nierównościach społecznych. Teledysk, który go ilustruje został nakręcony w rejonie miasta Akra w Ghanie. Znajduje się tam ogromne „cmentarzysko” odpadów – 41 milionów ton śmieci. Za scenariusz i reżyserię klipu odpowiada Marek Skrzecz.

Według prognoz Banku Światowego brak środków na programy redukujące ubóstwo w budżetach afrykańskich państw oraz niskie tempo wzrostu gospodarczego spowodują, że do 2030 roku aż 90 procent biednych z całego świata będzie mieszkało w Afryce.

– Tekst może mieć także uniwersalny charakter – mówi Fisz. – “Luksusowi panowie” to osoby kierujące losami planety Ziemi, które są jednocześnie oderwane od rzeczywistości i prawdziwych problemów dzisiejszego świata. Takie to dziwne czasy, że kłamcy i cwaniacy wydają moralne wyroki, że od hipokrytów zależy nas los.

 

One thought on “Fisz Emade Tworzywo zapowiadają nowy album singlem „Nie za miłe wiadomości”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!