2020 rok bez poznańskiego cyklu koncertów Na Falach

fot. Karolina Kiraga

Sytuacja epidemiczna w kraju wpłynęła na funkcjonowanie branży kulturalno-rozrywkowej. Wiele festiwali zostało odwołanych lub przeniesionych na rok 2021. W takim położeniu znajduje się również cykl koncertów plenerowych Na Falach.

Tegoroczne koncerty zostały odwołane ze względu na epidemię koronawirusa i idącą w ślad za nią sytuację sanitarną w Polsce. 

– W momencie wybuchu epidemii mieliśmy już gotowy program całego cyklu. Mamy nadzieję, że uda się go w pełni zrealizować w nowych terminach w przyszłym roku – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, które były odpowiedzialne za organizację Na Falach.  

Cykl koncertów odbywa się od 2018 roku nad jeziorami Maltańskim i Strzeszyńskim i cieszy się ogromną popularnością. Do Poznania przyjeżdżają latem najlepsi muzycy, a bilety na ich występy są bezpłatne.

– W ubiegłym roku w naszych koncertach uczestniczyło 71 tysięcy osób – mówi Marcin Kostaszuk, wicedyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Poznania. – Przy obecnych ograniczeniach ten sam cykl wydarzeń mogłoby obejrzeć maksymalnie 1500 odbiorców, co czyniłoby Na Falach imprezą elitarną i niedostępną. Czekając na przyszły rok wspierajmy wspólnie lokalną branżę muzyczną: wykonawców, autorów, kluby i sklepy muzyczne – za rok postaramy się odwdzięczyć poznańskim miłośnikom muzyki najlepszym line-upem w historii Na Falach.

Cykl wcześniej funkcjonował na rozrywkowej mapie miasta jako Żywiec Miejskie Granie oraz Maltańska Scena Muzyczna. W zeszłym roku na scenach tego projektu zaprezentowali się między innymi: Kamil Bednarek, Daria Zawiałow, Mrozu czy Natalia Przybysz. 

 

#NaFalach – Daria Zawiałow – Poznań 26.07.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!