Świat odpowiedział miłością. Nowy singiel Melody Gardot

Klip do „From Paris With Love” został nagrany zdalnie jako odpowiedź na globalny apel artystki i wezwanie do wspólnego nagrania utworu.

Światowej sławy wokalistka jazzowa, autorka piosenek i multiinstrumentalistka, Melody Gardot, zaprosiła muzyków z całego świata do udziału w zdalnym wykonaniu – w miejsce klasycznej orkiestry – jej nowego singla, zatytułowanego „From Paris With Love”.
 
Singiel jest również wyrazem wsparcia dla pracowników służby zdrowia i innych muzyków. Wysłano setki zgłoszeń, spośród których wybrano kilkanaście osób. Niezwykli muzycy ze Stanów Zjednoczonych, Polski, Armenii, Korei Południowej, Japonii, Australii, Brazylii, Norwegii i nie tylko stworzyli unikatowy utwór. Nigdy wcześniej się nie spotkali, dla wielu z nich były to pierwsze nagranie po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 . W ten sposób Melody chciała także okazać wsparcie kolegom muzykom, którzy zostali w trudnej sytuacji. Wszyscy muzycy biorący udział w finalnym nagraniu zostali wynagrodzeni zgodnie ze standardami stawek dla muzyków w UK.
 

Ten projekt jest fantastycznym dowodem tego, jak bardzo uniwersalny jest język muzyki i jak bardzo wzrosła nasza globalna samoświadomość. Widząc wszystko co dzieje się na świecie nie możemy ignorować naszej potrzeby miłości i chęci bycia razem. Jestem taka szczęśliwa widząc tak duży odzew ludzi ze wszystkich zakątków świata, chcących zrobić wspólnie coś unikatowego. To symboliczny gest pokazujący jak możemy dawać nadzieje i tworzyć nową przyszłość

Melody Gardot

Za ostatecznym dobór muzyków odpowiedzialny był utytułowany team zdobywców statuetek Grammy: producent Larry Klein (Joni Mitchell, Herbie Hancock), dyrygent, aranżer i kompozytor Vince Mendoza (Björk, Robbie Williams, Elvis Costello) i legendarni inżynierowie dźwięku Al Schmitt i Steve Genewick (Frank Sinatra, Joao Gilberto, Bob Dylan, Paul McCartney).

Gardot była pierwszą Artystką, która nagrywała w Londyńskim studio Abbey Road od czasu lockdownu (studio zostało ponownie otwarte po ponad 10 tygodniach od czasu ogłoszenia pandemii, z zachowaniem zasad dystansu społecznego). Przede wszystkim jednak utwór „From Paris With Love” był zainspirowany światem podczas lockdownu i powstał tam gdzie Melody aktualnie przebywała: w Paryżu…with love.
 
Decca i Melody przekazują zyski z nagrania wpłacając minimum £0.50 na rzecz inicjatywy charytatywnej Protégé Ton Soignant za każde ściągnięcie nagrania w serwisach cyfrowych w UK i £0.20 za każde ściągniecie poza UK (lub za każde 150 odsłuchań).
 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *