Alicia Keys prezentuje nowy emocjonalny singiel „Perfect Way To Die”

Zgodnie z tym co mówi Alicia „Oczywiście coś takiego jak perfekcyjny sposób by umrzeć nie istnieje. Ta fraza nawet nie ma sensu, ale to sprawia, że tytuł jest tak mocny i łamiący serce – bo tyle osób umarło niesprawiedliwie. Tekst jest napisany z perspektywy matki, której dzieci zostały zamordowane przez rasistowski system, który uważa, że czarne życie nie jest wartościowe. Wszyscy wiemy, że żadne z tych żyć nie powinno zostać zabrane przez kulturę policyjnej przemocy.

Podczas, gdy wciąż dochodzi do zabójstw nieuzbrojonych czarnoskórych kobiet i mężczyzn, a rasizm systemowy nadal istnieje, piętnastokrotna zwyciężczyni nagrody Grammy – Alicia Keys nie tylko łączy się się z tymi, którzy oczekują sprawiedliwości ale napisała też o tym kawałek „Perfect Way to Die”. Keys początkowo napisała piosenkę, która opowiada o straconym życiu jako iskierce, dzięki której wybucha rewolucja – artystka miała w głowie obraz śmierci Michaela Browna i Sandry Bland. Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych zmusiły wokalistkę do podzielenia się utworem właśnie teraz.

 „Perfect Way to Die” zostało napisane przez Keys oraz Sebastiana Kole’a. Artystka śpiewa: Zwykłe wyjście do sklepu/ Mama nie spodziewała się telefonu z kostnicy/ Mówią, że jej syn został zastrzelony, zastrzelony/ Czy może Pani przyjść/ Łzy w jej oczach/ Czy może się Pani uspokoić/ Proszę niech się Pani uspokoi.

 

Keys zagra „Perfect Way To Die” podczas BET Awards, które odbędą się 28 czerwca. Ten utwór pojawi się również na 7 nadchodzącym albumie Alicii „ALICIA” już tej jesieni. Artystka pojawiła się podczas The Daily Show with Trevor Noah w poniedziałek i rozmawiała o tym jaki wpływ mogą mieć jej piosenki na świadomość społeczną jak również o swojej kampanii, która prowadzi wraz z Rapsody i założycielką fundacji Until Freedom, Tamiki Mallory. Kampania ma na celu nagłośnienie sprawy Breonny Taylor.

 

Tego samego wieczoru Keys oraz John Legend widzieli udział w bitwie VERZUZ – serii pojedynków online, które zapoczątkował Swizz Beatz wraz z Timbalandem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!