Zespół CARNAL udostępnił singiel “KONIEC” zapowiadający ich nowy album !

Wczoraj o godz 16.00 odbyła się  premiera singla zapowiadającego nową płytę zespołu CARNAL
Nosi tytuł „Koniec” i jest pierwszym utworem w historii Carnal napisanym w jęz.polskim.
 

Spośród zespołów na polskiej scenie metalowej CARNAL zdecydowanie się wyróżnia. Ciężko go bowiem wrzucić do tego samego worka, co setki polskich zespołów. Zespół powstał w 1999 roku i od samego początku koncentruje się na surowości, rytmie, ale również melodyjności i klimacie przy tworzeniu muzyki. CARNAL to grupa przyjaciół, którzy doskonale się rozumieją i uwielbiają ze sobą pracować.

W 2001 roku światło dzienne ujrzało demo „ A Time Has Come…”, które spotkało się z ciepłym przyjęciem zarówno wśród publiczności, jak i branży muzycznej. 2003 roku pojawiła się pierwsza płyta zespołu Curse This Day, która 2006 roku została wydana także na Bałkanach za pośrednictwem bułgarskiej wytwórni Distributor Of Pain.

W 2007 roku ukazała się debiutancka płyta CARNALUndefinable” (Ars Mundi Rec./Fonografika). Przynosi ona dawkę melodyjnego, przepełnionego atmosferą dekadencji, nowoczesnego metalu.

[…]„CARNAL stworzył skończone dzieło, gdzie nie ma miejsca na metalową przaśność, ale są emocje, jest nastrój i tajemnica. Muzyka jest na tyle wielowymiarowa, że można ją smakować wiele razy i zawsze odkryć nowy smaczek, barwę, odcień, które powodują, że z Undefinable się nie nudzimy. Zespół najwyraźniej znalazł swój styl, w którym czuje się bardzo dobrze, kompozycje są wyważone, czuć w nich głębię i spokój charakterystyczny dla dojrzałych dzieł.” Arek Lerch Metal Hammer 8/2007

W 2009 zespół podpisał kontrakt płytowy z jedną z najprężniej wówczas działających niezależnych wytwórni w Polsce – Revolution Records. Efektem współpracy jest wydana 25.09.2009 druga oficjalna płyta CARNAL „Re-Creation” (dystrybucja w Polsce Mystic Prod., dystrybucja w Europie Zach. Plastic Head). Album “Re-Creation” to krążek z tego gatunku, który nie pozostawia słuchacza obojętnym – raz rozentuzjazmowanego, innym razem zagubionego w wielości barw i emocji. Te 10 nowych utworów i cover The Sisters Of Mercy są jednocześnie atmosferyczne i odlotowe z całą surowością i energią rock’n’rolla.

[…]„Carnal zrobił sobie prezent na dziesiąte urodziny, udany drugi album może być dobrym punktem wyjścia do poważnego rozwoju ich kariery.” Zbigniew Zegler,  www.wp.pl

Jednym z najważniejszych elementów funkcjonowania CARNAL, jest duża aktywność koncertowa. Zespół  grał u boku takich zespołów, jak  m.in.: In Flames, Paradise Lost, Samael, Life Of Agony, Moonspell, Obituary, the 69 Eyes, Napalm Death, Testament, Behemoth, Diary of Dreams, Benediction, Nyia, Artrosis, Neolithic. Ma za sobą udział w trasach koncertowych: Curse This Tour (Bałkany 2008), Hellride Tour 3, udział w For Ever Tours u boku Hunter, Frontside  i Arakain, a także liczne występy na festiwalach: Open Mind Festival 2010, Basinfirefest (Czechy 2008), Metalmania 2007,2009, Wacken Metal Battle 2007,2009 HunterFest 2005,2006,2008, Festiwal Rockowy Węgorzewo 2004, Demolka 94, Gothic.pl Festiwal #2, koncert na żywo w RDC.

Skład:
Robert Gajewski – vocals; Kuba Leszko – guitar; Marek Gajewski – bass; Michal Wisniewski – drums;

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *