? Asaf Avidan – nowa płyta i koncerty w Polsce ?

Artysta o niezwykłym głosie zaprezentuje swój nowy album na 4 koncertach w Polsce

8.02.2021 – Kraków, Klub Kwadrat

10.02.2021 – Warszawa, Proxima

11.02.2021 – Wrocław, Zaklęte Rewiry

15.02.2021 – Gdańsk, Stary Maneż

Poniżej informacje o nowej płycie

Bilety do kupienia w internecie i w stałych punktach sprzedaży

od poniedziałku 29 czerwca 2020.

Zapraszamy dziennikarzy zainteresowanych wywiadem z Asafem.

ASAF AVIDAN – „Anagnorisis”

Artysta obdarzony niepowtarzalnym głosem i niekwestionowaną charyzmą sceniczną w lutym 2021 wystąpi na czterech koncertach w Polsce: w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu oraz Gdańsku. Wokalista zaprezentuje materiał z najnowszego albumu “Anagnorisis”, który zapowiadają single „Earth Odyssey” oraz „Lost Horse”.

Anagnorisis to termin literacki ukuty przez Arystotelesa, określający nagłą chwilę rozpoznania, jakiego doświadczyć może postać. Oznacza moment, w którym poprzez odsłonięcie ukrytego wcześniej elementu fabuły, bohater zmierza się ze swoją prawdziwą tożsamością, przekraczając granicę ignorancji i zmierzając w kierunku wiedzy.

Po 10 intensywnych latach koncertowania Asaf Avidan postanowił zrobić sobie przerwę od występów, by zastanowić się nad swoim życiem, karierą oraz sztuką. Wokalista zapragnął doświadczyć czasu w inny niż dotychczas sposób, kiedy jego życie pełne było nieustannego ruchu, podróży i zmian. Jego 40 urodziny stały się momenten na zatrzymanie i refleksję. Artysta wybrał w tym celu stary wiejski dom we Włoszech, który następnie przekształcił w studio nagraniowe oraz miejsce twórczej pracy.

Tym razem jednak proces twórczy był zupełnie inny. Poprzednie albumy artysty, m.in. “Different Pulses” i “The Reckoning” powstały w ciągu kilku tygodni. Tym razem natura i cisza zaczęły przenikać sztukę, a nagrania stale ewoluowały, by po tygodniach nabrać ostatecznego kształtu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *