Ørganek 22 lipca w Stodole w ramach “Pogo Mini Tour”!

? Już 22 lipca w Klubie Stodoła wystąpi Organek! ⚡ Koncert odbędzie się w ramach serii koncertów “POGO MINI TOUR”, prezentujących m.in. najnowszy singiel zespołu. ? Po dwóch platynowych płytach, setkach koncertów w Polsce i za granicą oraz długiej przerwie koncertowej, grupa wraca z nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień bieżącego roku. ?

TIMETABLE:
19:00 – otwarcie drzwi
20:00 – początek koncertu

► Bilety → bit.ly/Organek_KlubStodola
► Zachęcamy do zapoznania się z Instrukcją Bezpieczeństwa Uczestników Wydarzenia, dostępną poniżej oraz w regulaminie koncertu.

ØRGANEK / POGO MINI TOUR 2020

– opis trasy –

Pół Polski idzie w pogo, to robi się nerwowo.

Pół Polski idzie w pogo, to robi się niezdrowo.

POGO MINI TOUR to seria mini koncertów prezentujących najnowszy singiel zespołu ØRGANEK. Po dwóch platynowych płytach, setkach koncertów w Polsce i za granicą oraz długiej przerwie koncertowej, grupa wraca z nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień bieżącego roku.

Pogo to pierwszy z singli promujących nowe wydawnictwo. Retro już nam nie wystarcza. Dobre czasy minęły. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język. Nowe czasy, nowa muzyka.

Tytuł utworu odnosi się do grupowego, brutalnego tańca, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest od wieków. Chocholi taniec w Weselu Wyspiańskiego, terror i przemoc w Tangu Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w Rejsie Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. Pogo to współczesna emanacja tego samego problemu.

Polski taniec narodowy, porozbijać sobie głowy. Polski taniec narodowy, pawie pióra i maniura. Maiłeś chamie złoty róg, ostał ci się ino, twój ukochany dimon, ojczyny wróg.

Do zobaczenia.

Ø!


Bilety:

119 PLN – miejsca siedzące

Sprzedaż internetowa: www.stodola.pl, www.ticketclub.pl

20.07 – Toruń – CKK Jordanki

21.07 – Łódź – Wytwórnia

22.07 – Warszawa – Stodoła

5.08 – Poznań – CK ZAMEK

6.08 – Wrocław – Sala Gotycka – Stary Klasztor

7.08 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury

9.08 – Kraków – Forty Kleparz

Obraz może zawierać: tekst

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!