SZUM & FYKES feat. NOVIKA – Love Bizarre (Prince cover)

Okres pandemii wpływa odmiennie na każdego z nas. Jedni zweryfikowali swoje życiowe decyzje, inni oddali się egzystencjalnej refleksji, a jeszcze inni, tak jak my właśnie zdali sobie sprawę, że jest to idealny okres, żeby zanurzyć się w działania, na które wcześniej nie było czasu. Po drodze często znajdują się inne bardziej pilne i istotniejsze priorytety, a w związku z tym w natłoku zadań dnia codziennego brakuje miejsca na lekkie, trywialne i absolutnie spontaniczne akcje artystyczne.

W naszym przypadku nagłe zamknięcie w domach na długie tygodnie pozwoliło zrobić to, co często chodziło nam po głowach – wziąć na warsztat utwory artystów, którzy wywarli znaczący wpływ na to, co między innymi dzisiaj robimy. I nadmieńmy, że nie są to dyktatorzy stylu muzycznego, w jakim się poruszamy, tylko często zapomniane piosenki sprzed lat, które ukształtowały nasze gusta muzyczne dekady temu, a do których wciąż lubimy wracać.

Tak właśnie powstał cover wspaniałego utworu Prince’a, który w 1986 podarował tę piosenkę Sheili E. Ale żeby nie wyszło zbyt banalnie postanowiliśmy zaangażować do współpracy nad nim jeden z najbardziej niepowtarzalnych kobiecych głosów sceny elektronicznej – Kasię Nowicką (Novikę), która w lot pochwyciła nasz swobodny pomysł na niezobowiązującą zabawę. Efekt był na tyle urzekający, że stwierdziliśmy, iż na tym nie poprzestaniemy i pójdziemy dalej za ciosem.

W planach kolejne covery (z których chcemy zrobić EP-kę), a do których zaczęliśmy zapraszać kolejne nietuzinkowe i wyjątkowe głosy polskiej sceny alternatywnej. Na końcowy efekt będziecie musieli jeszcze chwilę poczekać, a tymczasem przedstawiamy utwór, który był punktem zwrotnym naszej koncepcji na całość projektu: Love Bizarre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!