Oryginalna muzyka – prosto od Goorala!

Ethno Elektro, energetyczna mieszanka folku, elektro, downtempo i orientali, zyskuje kolejną odsłonę! Gooral powraca ze swoim niezwykłym projektem, prezentując teledysk do kawałka “Krywaniu”. Wyjątkowy numer, oparty na hipnotyzującym bicie Goorala, spotyka tutaj folkowe wpływy formacji Psio Crew.
Premiera już w czwartek 9 lipca o godzinie 20 na kanale YouTube SP Records.

“Ethno Elektro 2”, wyjątkowy projekt Mateusza Górnego znanego jako Gooral, to niezwykła mieszanka stylów. Na dwóch krążkach odnajdziemy między innymi klimaty folkowe, zaczerpnięte z kultury Podhala i Beskidów. Nie zabraknie też kompozycji bazujących na orientalnych rytmach i oryginalnych brzmień, utrzymanych w stylu downtempo. Wszystkie te inspiracje sprawiają, że muzyka Goorala jest wyjątkowo oryginalnym, osobnym zjawiskiem na polskiej scenie, a “Ethno Elektro 2” jest niezwykłym, różnorodnym projektem.

“Krywaniu”, nowość od Goorala, to gratka dla słuchaczy elektroniki. hipnotyzujący, downtempowy bit spotyka się tutaj z ludową melodią i charakterystycznym góralskim śpiewem cżłonków formacji Psio Crew. i klimatycznymi partiami skrzypiec w wykonaniu Stanisława Leszczyńskiego. “Krywaniu” to “wolna” odsłona Ethno Elektro 2, tej części projektu, w której entorytmy z całego świata zyskują oryginalne, downtempowe aranżacje. Muzyce towarzyszy teledysk stworzony przez Rogera Wanke, fotografika i twórcę filmów wideo.

Gooral to właściwie Mateusz Górny, wyjątkowo zdolny muzyk i artysta z Beskidów. Dał się poznać publiczności jako DJ i producent muzyczny. Muzyka, jaką tworzy to, najprościej mówiąc, mieszanka elektro z rodzimym góralskim folkiem, inspiruje się także downtempo, minimalem i klimatami orientalnymi.

Solowa kariera Goorala rozpoczyna się wraz z wydaniem pierwszej płyty “Ethno Elektro”. Z płyty pochodzi “Karczmareczka”, najpopularniejszy hit Goorala. W swoim dorobku Gooral ma występy (solo lub z Psio Crew) m.in. na: Sziget Festival, Colours of Ostrava, Before Tauron Nowa Muzyka, Open’er Festiwal, Live Festival, Przystanek Woodstock, Orange Warsaw Festival i wiele innych. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *