„W GÓRĘ PATRZ”: IRA AKUSTYCZNIE JUŻ W PIĄTEK NA ANTENIE JEDYNKI. #LATO Z RADIEM 2020

W piątek na antenie radiowej Jedynki usłyszymy retransmisję wyjątkowego, bo akustycznego koncertu legendy rocka – zespołu IRA. Grupa wystąpiła online w cyklu koncertów „Lata z Radiem” 2020. Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia oraz słuchania retransmisji 17 lipca po godz. 20.00 na antenie Programu 1 Polskiego Radia.

We wtorek na kameralnej scenie „Lata z Radiem” w cyklu koncertów online muzycy wykonali nie tylko swoje największe przeboje, ale także najnowszy utwór „W górę patrz”. Koncert jest już dostępny na profilu Polskiego Radia na YouTube, a w najbliższy piątek, 17 lipca po godz. 20.00 będzie można go wysłuchać także na falach Jedynki, w audycji „Tu jest muzyka”.

 

– Zagraliśmy piosenki, które wszyscy – mam nadzieję – znają, ale wykonaliśmy je nie zawsze w tych popularnych wersjach. Koncert „Lata z Radiem” to występ akustyczny, więc nieco inny niż te, do których przywykli słuchacze – zaprasza do wysłuchania koncertu w Programie 1 Polskiego Radia Artur Gadowski. – Tak dobraliśmy utwory, żeby były z różnych okresów naszej działalności. Są więc i przeboje najstarsze, ale jest i piosenka najmłodsza – dodaje frontman zespołu.

Od 1987 roku IRA znajduje się w czołówce polskiego rocka, a jego członkowie obecni są (z przerwą w latach 1996-2001) na polskiej scenie muzycznej. Ich albumy „Mój dom”, „1993 rok” czy „IRA Live” sprzedawały się w kilkunastotysięcznych nakładach, zdobywając status złotych i platynowych płyt, a przeboje, takie jak: „Nadzieja”, „Mój dom”, „Bierz mnie” do dziś rozgrzewają publiczność podczas koncertów zespołu. Występowali na największych polskich festiwalach rockowych – w Jarocinie czy na Przystanku Woodstock. W 2006 roku byli także jedną z gwiazd występujących podczas urodzinowego „Lata z Radiem”. Supportowali takie legendy, jak Aerosmith, Bon Jovi, Def Leppard i popularny niegdyś Extreme. W maju br. IRA opublikowała singiel – „W górę patrz”, nawiązujący do swojego charakterystycznego brzmienia, znanego fanom. Zwiastunu planowanego na jesień albumu zespołu będzie można wysłuchać podczas tego specjalnego, akustycznego koncertu w ramach „Lata z Radiem”.

Do tej pory w ramach letnich koncertów „Lata z Radiem” wystąpili: Piotr Cugowski, Baranovski oraz sanah. Koncertów wciąż można wysłuchać na stronie Lata z Radiem. A już w przyszłym tygodniu, 21 oraz 24 lipca, usłyszymy Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów w składzie: Jacek Królik – gitara; Cezary Konrad – perkusja; Robert Kubiszyn – bas oraz Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe.

#JesteśmyzWami!

Jedynki można słuchać tradycyjnie w eterze, a także w Internecie, w systemie DAB+ i w urządzeniach mobilnych z systemem iOS oraz Android przez nową aplikację Polskie Radio.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!