14. FESTIWAL ROCKA PROGRESYWNEGO IM. TOMASZA BEKSIŃSKIEGO W TORUNIU 2020

Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w dniach 25-26 lipca 2020 r. Na widowni Amfiteatru Muzeum Etnograficznego w Toruniu będzie mogło przebywać 400 osób w jednym czasie. Dodatkowo dążymy do tego, aby udało się zrealizować transmisję na żywo z Festiwalu Online (tzw. Live Streaming Video).
Podczas 14. edycji Festiwalu wystąpi ośmiu bardzo dobrych wykonawców. Marka Festiwalu zobowiązuje nas do tego, by wszyscy nieśli za sobą wysoki poziom artystyczny. W tym celu zaprosiliśmy polskie zespoły, które w kraju są już bardzo uznane w środowisku, a także odnoszą sukcesy poza granicami. Ich koncerty elektryzują publiczność. Do takich zespołów z pewnością należą: ALBION (Kraków), RETROSPECTIVE (Leszno), MECHANISM (Gdańsk), ANKH (Kielce-powrót po latach). Obok tych najbardziej znanych, tradycyjnie staraliśmy się zaprosić krajową czołówkę, aktualnie wybijającą się swym poziomem, w naszym progrockowym peletonie. Prym wiodą tutaj zespoły, które grają bardzo melodyjną muzykę, dzięki czemu spodoba się ona niemal każdemu, kto pojawi się w Amfiteatrze. Zespoły takie jak: THE BROKEN BRIDGES (Grudziądz), czy THE WHITE KITES (Warszawa) zachwycą toruńską publiczność, a TRACES TO NOWHERE (Warszawa), GALLILEOUS (Wodzisław Śląski) zaciekawią odbiorców nietuzinkową twórczością. Generalnie, przy doborze zespołów posługiwaliśmy się sprawdzonym kluczem z poprzednich edycji, polegającym na zapewnieniu publiczności jak największej rozpiętości stylistycznej. Wiemy, że właśnie taka formuła bardzo podobała się sympatykom naszego Festiwalu.

Jeśli chodzi o przedsięwzięcia wspierające, to kilka z nich jest już bardzo dobrze znanych naszym widzom. Oto one:

– CEGIEŁKO – LOTERIA FANTOWA (zbiórka publiczna). Od lat jeden z głównych punktów Festiwalu. Uczestnicy imprezy mogą w zabawie wygrać wiele atrakcyjnych gadżetów, wydawnictw muzycznych, pamiątkowych koszulek i innych nagród podarowanych przez naszych darczyńców, przyjaciół i sponsorów. Loteria zawsze cieszyła się wielkim powodzeniem. Dla wielu uczestników imprezy, wzięcie w niej udziału to niemal punkt honorowy.

– WRĘCZENIE NAGRODY IM. ROBERTA “RORO” ROSZAKA. Od kilku lat bardzo ważna tradycja festiwalu, polegająca na uhonorowaniu najciekawszego, polskiego wydawnictwa z gatunku rocka progresywnego, jakie zostało wydane w minionym roku. Zwycięzca plebiscytu zostaje wybrany w wewnętrznym głosowaniu Członków Stowarzyszenia PROGRES. Podczas imprezy zwycięski wykonawca otrzymuje na scenie pamiątkowe trofeum. Dodać należy, że Nagroda im. Roberta “Ro-Ro” Roszaka to dziś bardzo poważane wyróżnienie w polskim środowisku rocka progresywnego. W tym roku odbierze ją zespół Lebowski za wydawnictwo pt. “Galactica”.

– KIERMASZ PŁYTOWY. Rodzaj giełdy, w której udział zwykle biorą czołowi wydawcy płyt z Polski, z Europy, wykonawcy a także pasjonaci, kolekcjonerzy oraz poszukiwacze muzycznych perełek. Giełda to bardzo ważny punkt imprezy, który niemal elektryzuje fanów tego typu muzyki, a dla ciekawskich, przypadkowych uczestników bywa bodźcem do jej poznania.
PLAN KONCERTÓW:
SOBOTA
17:00 – 17:50 GALLILEOUS
18:10 – 19:15 MECHANISM
19:30 – 20:40 RETROSPECTIVE
21:00 – … ALBION
NIEDZIELA
16:00 – 17:00 THE WHITE KITES
17:15 – 18:15 THE BROKEN BRIDGES
18:30 – 19:30 TRACES TO NOWHERE
19:45 – …. ANKH

S.I.N. PROGRES

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © 2022 | Strefa Music Art | Realizacja: Studio Graficzne 702

error: Zabezpieczone!!