Matt Berninger, lider The National, z kolejnym solowym singlem

Matt Berninger, lider grupy The National, prezentuje kolejny singiel zapowiadający debiut solowy – „Serpentine Prison” (premiera 2 października). Utwór „Distant Axis” jest już dostępny w serwisach cyfrowych. Do piosenki powstał klip wyreżyserowany przez Berningera, jego brata Toma oraz Chrisa Sgroi.

Berninger napisał „Distant Axis” wspólnie z Walterem Martinem z The Walkmen: – Poznałem Waltera 15 lat temu, gdy The National występowało jako support przed The Walkmen na trasie po gównianych klubach w południowo-wschodniej Ameryce. Podczas tej trasy dowiedziałem się wiele o tym, jak być w zespole i nie zrujnować sobie życia. Poznałem lepiej Florydę, Tennessee i Georgię. Zaprzyjaźniliśmy się z Waltem, a jakieś trzy lata temu zaczęliśmy podsyłać sobie pomysły muzyczne. „Distant Axis” rozpoczęło się od szkicu zatytułowanego „Savannah”, który podesłał Walt. Myślę, że to piosenka o rozpadnięciu się więzi z kimś lub czymś, takiej, która kiedyś wydawała się wieczna.

„Serpentine Prison” ukaże się 2 października. Album wyprodukował słynny multi-instrumentalista z Memphis, Booker T. Jones. Na płycie znalazł się zestaw znakomitych gości, w tym: Matt Barrick (The Walkmen, Jonathan Fire*Eater), Andrew Bird, Mike Brewer, Hayden Desser, Scott Devendorf (The National), Gail Ann Dorsey (David Bowie, Lenny Kravitz), Booker T. Jones, Teddy Jones, Brent Knopf (EL VY, Menomena), Ben Lanz (The National, Beirut), Walter Martin (The Walkmen, Jonathan Fire*Eater), Sean O’Brien, Mickey Raphael(Willie Nelson, Bob Dylan), Kyle Resnick (The National, Beirut), Matt Sheehy (EL VY, Lost Lander) oraz Harrison Whitford (Phoebe Bridgers). Dodatkową produkcję zapewnił Sean O’Brien. Pierwszym ujawnionym utworem z płyty był kawałek tytułowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *