Pol’and’Rock = Festiwal Bez Barier

Po raz kolejny w trakcie festiwalu organizatorzy Pol’and’Rock Festival dbają o dostępność i przystosowanie dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego w tym roku cała transmisja będzie wspierana przez Sevenet S.A., czyli dwie tłumaczki języka migowego: Jolantę Gromadę i Karinę Akseńczuk.

– Dla nas udział w tak dużym wydarzeniu, jakim jest Festival Pol’and’Rock, to nie tylko przyjemność, ale także możliwość pokazania, że mogą być one dostępne dla każdego. Jako Komunikacja bez barier, chętnie angażujemy się w działania, które wydeptują ścieżkę do pełnej dostępności dla osób Głuchych. Kultura jest czymś, czego nie można ubrać w żadne ramy, ale bardzo zależy mi na tym, aby osoby Głuche miały możliwość odnaleźć w niej coś dla siebie. Swój mały kawałek, który może ich inspirować do własnych działań. Zapewnienie możliwość uczestnictwa w takich wydarzeniach na równi ze wszystkimi, to droga, którą powinniśmy zmierzać. – Karina Akseńczuk, Komunikacja Bez barier Sevenet S.A.

Od 2017 roku Fundacja WOŚP współpracuje z Sevenet S.A., polską firmą teleinformatyczną, która w swoim katalogu ma m.in. usługę „Komunikacja bez barier”, polegającą na wideotłumaczeniach online Polskiego Języka Migowego oraz angielskiego.

W ubiegłym roku Sevenet S.A. obsługiwała konferencję prasową poprzedzającą Festiwal, rozmowy na ASP, a na grupie „25. Pol’and’Rock dla wszystkich” przygotowywała treści skierowane do osób Głuchych. Firma zorganizowała również warsztaty Polskiego Języka Migowego „Migamy Muzykę”, w których czasie prowadzący burzyli stereotypy dotyczące społeczności osób Głuchych i wspólnie uczyli się migać piosenkę.

W tym roku ponownie konferencja będzie tłumaczona w całości na Polski Język Migowy, tak samo jak wszystkie rozmowy na Akademii Sztuk Przepięknych, jak i również przed festiwalem będą pojawiać się opowieści na temat wszystkich gości Akademii Sztuk Przepięknych Najpiękniejszej Domówki Świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *